Ekologia rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Więcej lasów w Krakowie – przyjdź na konsultacje

25 maja rozpoczęły się prace nad „Powiatowym programem zwiększania lesistości miasta Krakowa na lata 2018-2040”. Zapraszamy wszystkich mieszkańców do udziału w konsultacjach dotyczących programu, które odbędą się 12, 13 i 14 czerwca w trzech szkołach w różnych częściach Krakowa. W trakcie spotkań przedstawione zostaną główne założenia projektu oraz zaprezentowane zostaną wstępnie wytypowane obszary objęte programem.

Fot. Katarzyna Maleta-Madejska

Miejsca i terminy konsultacji dla poszczególnych dzielnic:

 • 12 czerwca, godz. 17:00-19:00
  Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 162 im. Władysława Szafera, ul. Stojałowskiego 31
  dzielnice VII-XIII
 • 13 czerwca, godz. 17:00-19:00
  Szkoła Podstawowa nr 80 im. Wojciecha Bogusławskiego, os. Na Skarpie 8
  dzielnice XIV-XVIII
  14 czerwca, godz. 17:00-19:00
  Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 5 w Krakowie
  dzielnice I-VII

Istnieje także możliwość składania opinii i wniosków do projektu w formie elektronicznej na adres e-mail: nowelasy@zzm.krakow.pl, przy czym anonimowe wnioski i opinie nie będą rozpatrywane.

Przypomnijmy, na podstawie uchwały Rady Miasta Krakowa z 25 maja tego roku określono priorytetowy obszar działań związanych ze zwiększeniem lesistości miasta Krakowa. Dodatkowo, pracownicy Biura Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej poddadzą analizie możliwość urządzania nowych obszarów leśnych, w tym lasów, w formie parków leśnych do użytku publicznego.

Program będzie określał zasady i warunki zwiększenia powierzchni lasów na terenie Gminy Miejskiej Kraków, docelowo na poziomie nie mniejszym niż 8 proc. powierzchni Krakowa.

Przy tworzeniu programu zostaną wykorzystane wnioski zawarte w opracowywanych przez Wydział Kształtowania Środowiska UMK „Kierunkach rozwoju i zarządzania terenami zieleni w Krakowie na lata 2017-2030”. Przeanalizowane zostaną miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego oraz studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Miasta Krakowa.

pokaż metkę
Autor: KATARZYNA KRASOŃ
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2017-06-02
Data aktualizacji: 2017-06-02
Powrót

Zobacz także

Znajdź