Nauka i edukacja rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Wkrótce finał „Eksperymentu Łańcuchowego” Uniwersytetu Jagiellońskiego

27 maja ponad 1 000 uczniów z całej Polski (od przedszkolaków po studentów) przyjedzie do Krakowa, aby zaprezentować publiczności i jury wymyślne urządzenia, nad którymi pracowali przez ostatnie kilka miesięcy. Przed nami wielki finał V edycji, organizowanego przez Uniwersytet Jagielloński, konkursu „Eksperyment Łańcuchowy”. Celem wydarzenia jest promocja praktycznego podejścia do nauki fizyki.

Fot. facebook.com/EksperymentLancuchowy
facebook.com/EksperymentLancuchowy

Do V edycji konkursu zgłosiła się rekordowa liczba 276 drużyn. W sobotę, 27 maja, na III Kampusie UJ (ul. Łojasiewicza 11) wszystkie maszyny zostaną połączone w jeden łańcuch, a młodzi ludzie z wielką pasją opowiedzą o skomplikowanych zjawiskach fizycznych towarzyszących ich działaniu.

„Eksperyment Łańcuchowy” to ogólnopolski konkurs, dzięki któremu przedszkolaki, uczniowie, studenci, rodziny i grupy przyjaciół mogą wykazać się kreatywnością i pasją do majsterkowania, a przy okazji rozwijać nie tylko wiedzę z zakresu fizyki, ale też umiejętności: komunikacji, pracy zespołowej i zarządzania projektem.

Uczestnicy w 5-osobowych grupach budują machinę transportującą metalową kulkę z punktu A do punktu B, wykorzystując jak największą liczbę praw i zjawisk fizycznych.

Organizatorem wydarzenia jest Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej oraz członkowie Koła Naukowego Biofizyki Molekularnej i Fizyki Medycznej Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Więcej informacji znajdziecie TUTAJ.

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat