Nauka i edukacja rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Święto debaty oksfordzkiej w Krakowie

W dniach 11-14 maja Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie jest gospodarzem I Akademickich Mistrzostw Polski Debat Oksfordzkich. Przez trzy dni studenci z całej Polski będą dyskutować między sobą na ważne i interesujące tematy społeczne, ekonomiczne i filozoficzne. Dwie najlepsze drużyny spośród 52 reprezentacji kół naukowych polskich uczelni wyższych wezmą udział w wielkiej debacie finałowej, która odbędzie się w niedzielę o 16:30 w Auli Nowej Uniwersytetu Ekonomicznego.

Debata finałowa nad tezą: „W życiu najbardziej opłaca się być neutralnym” będzie otwarta dla publiczności, która będzie miała okazję wziąć w niej udział poprzez zadawanie mówcom pytań. W gronie sędziowskim zasiądą wybitni naukowcy i postacie zasłużone dla debat.

Podczas wydarzenia obecni będą również Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin oraz Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego prof. dr hab. Andrzej Chochół. Po debacie odbędzie się krótka gala, połączona z wręczeniem nagród dla uczestników turnieju.

Debata oksfordzka to ustrukturowana metoda prowadzenia sporu, w którym dwie strony zwane propozycją i opozycją debatują nad daną tezą. Kładzie ona nacisk na kulturę słowa i poszanowanie swojego oponenta. Dodatkowo, doskonali sztukę przemawiania publicznego, tworzenia interesującej argumentacji, prowadzenia skutecznej polemiki i przede wszystkim - jest świetną intelektualną rozrywką dla studentów.

Akademickie Mistrzostw Polski Debat Oksfordzkich to największy taki turniej, w którym udział bierze ponad 300 studentów reprezentujących różne kierunki oraz uczelnie wyższe w całej Polsce.

pokaż metkę
Autor: TOMASZ RÓG
Osoba publikująca: NATALIA WÓJS
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2017-05-11
Data aktualizacji: 2017-05-11
Powrót

Zobacz także

Znajdź