Nasze miasto rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Strażnicy miejscy sprawdzili bezpieczeństwo na placach zabaw

Na przełomie marca i kwietnia strażnicy miejscy przeprowadzili kontrole stanu czystości i bezpieczeństwa krakowskich piaskownic i placów zabaw. Działania miały na celu ujawnienie nieprawidłowości mogących stanowić zagrożenie dla najmłodszych krakowian.

Fot. Straż Miejska Miasta Krakowa
Straż Miejska Miasta Krakowa

Podczas kontroli strażnicy sprawdzili 391 placów zabaw. Ujawnili 16 nieprawidłowości, o których poinformowali zarządców. Wszystkie nieprawidłowości zostały już usunięte.

Funkcjonariusze sprawdzali nie tylko czystość piasku, ale także zabezpieczenie huśtawek, pochylni, ścianek wspinaczkowych czy przeplotni. Zwracali uwagę na stan elementów drewnianych, mocowanie łańcuchów i lin. Oceniali ponadto trwałość ogrodzeń, ławek oraz stan oświetlenia i koszy na śmieci. Kontrolowali również ogródki jordanowskie – czy posiadają regulaminy i czy jest tam czysto i bezpiecznie.

Największymi zagrożeniami dla najmłodszych są: niebezpieczne krawędzie czy rozpadające się konstrukcje drewniane z zardzewiałymi gwoździami, które poza urazami grożą zakażeniami.

Zanieczyszczenie piasku ptasimi odchodami może powodować zarażenie groźnymi grzybami, które mogą skutkować zapaleniem opon mózgowo-rdzeniowych, zapaleniem płuc i grzybicami skóry.

Odchody kocie grożą toksoplazmozą. Kocie i psie odchody zawierają też nierzadko bakterie z grupy coli i salmonella. Kontakt z nieczystościami pozostawianymi przez zwierzęta może więc spowodować nieżyt żołądkowo–jelitowy, a także choroby pasożytnicze i grzybicze.

pokaż metkę
Autor: KAMIL POPIELA
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat