Komunikacja rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Zmiana w organizacji ruchu na al. Bora-Komorowskiego

Budowa estakady nad al. Bora-Komorowskiego weszła w nowy etap. W jej ramach drogowcy zamknęli południową jezdnię tej arterii. Od strony Nowej Huty samochody jadą jednym pasem ruchu.

Fot. Wiesław Majka
Wiesław Majka

Nowa organizacja ruchu na al. Bora-Komorowskiego objęła odcinek pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Dobrego Pasterza a stacją benzynową. Kierowcy jadący od strony ronda Polsadu są kierowani, poprzez przełączkę, na jezdnię północną (tę położoną bliżej centrum handlowego).

Większe utrudnienia czekają kierowców jadących od strony Nowej Huty, ponieważ jezdnia dostępna dla nich zwęziła się do jednego pasa ruchu. Abyy ułatwić podróż autobusem komunikacji miejskiej powstał buspas, który zaczyna się będzie tuż przy skrzyżowaniu al. Bora-Komorowskiego z ul. Dobrego Pasterza, a kończy w rejonie budowanej estakady. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywać co najmniej do końca maja.

Kierowcom poruszającym od strony Nowej Huty radzimy przeanalizowanie alternatywnej drogi dojazdu, na przykład przez ul. Stella-Sawickiego i al. Jana Pawła II.

W kolejnym etapie, który potrwa do połowy czerwca, prace budowlane zostaną przerzucone na jezdnię północną. Powstająca w tym miejscu estakada zostanie ukończona w listopadzie bieżącego roku.

ADRES: Aleja Gen. Bora-Komorowskiego, Kraków
pokaż metkę
Autor: MAŁGORZATA TABASZEWSKA
Osoba publikująca: TOMASZ STANKIEWICZ
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat