Kultura rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Podróż do źródeł Nowej Huty

Klub Zgody zaprasza dziś o godz. 16 na spotkanie z Adamem Gryczyńskim, fotografem związanym z Krakowem, pasjonatem Nowej Huty, autorem książki „Czas zatrzymany. Fotografie z lat 1883-1963 z terenów Nowej Huty i okolic oraz wybór tekstów”. Wstęp wolny.

Fot. Paweł Krawczyk / krakow.pl
Paweł Krawczyk / krakow.pl

Spotkanie nosi tytuł „Czas zatrzymany. Zanim zbudowano Nową Hutę cz. II”. Podczas prelekcji zaprezentowana zostanie historia Nowej Huty - miejsca, gdzie na stosunkowo niewielkim terenie, w sposób symboliczny, a zarazem realny odbija się wyraźnie historia powojennej Polski. Dzięki archiwalnym zdjęciom można dziś lepiej zrozumieć ją i ocenić.

Adam Gryczyński zajmuje się fotografią od 1976 roku, a od 1983 r. pracuje w Nowohuckim Centrum Kultury jako kierownik działu fotograficzno-filmowego. Swoje prace prezentował na kilkudziesięciu wystawach indywidualnych w kraju i za granicą (m.in. w USA, Brazylii, Rosji, we Włoszech oraz na Litwie i Węgrzech). Wielokrotnie nagradzany. W czerwcu 2006 r. za książkę „Czas zatrzymany. Fotografie z lat 1883-1963 z terenów Nowej Huty i okolic oraz wybór tekstów” otrzymał Nagrodę Krakowska Książka Miesiąca. Od 2009 r. jest członkiem Społecznego Komitetu Odnowy Zabytków Krakowa.

Klub Zgody działa w ramach Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta na os. Zgody 1.

ADRES: Osiedle Zgody 1, Kraków
pokaż metkę
Autor: MAŁGORZATA TABASZEWSKA
Osoba publikująca: NATALIA WÓJS
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2017-04-27
Data aktualizacji: 2017-04-27
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat