Komunikat archiwalny

Kulturalna środa w Krakowie - sprawdź, co dzieje się w mieście!

Półmetek tygodnia polecamy Wam spędzić w teatrze! Ciekawe propozycje mają dziś Bagatela i Teatr Stary. A kinomanów kierujemy do Kina pod Baranami na przedpremierowy pokaz "Ghost in the Shell". Sprawdźcie nasz rozkład jazdy!

Kulturalna środa w Krakowie - sprawdź, co dzieje się w mieście!
Fot. materiały prasowe/Teatr Stary

Chcesz jako pierwszy otrzymywać informacje o weekendowych wydarzeniach i co tydzień mieć szansę na wygrywanie biletów do teatru, filharmonii i na festiwale? Zapisz się do naszego newslettera! Wystarczy kliknąć TUTAJ.

Zaczynamy od dzisiejszej propozycji Teatru Bagatela! "Jutro też jest dzień pełen miłości" to widowisko, które jest owocem fascynacji i zauroczeń muzycznych Kamili Pieńkos i Macieja Sajura, najmłodszego pokolenia aktorów teatru. To prawda, że najbardziej lubimy piosenki, które znamy – ale ich melodie mogą towarzyszyć zupełnie zaskakującym historiom. Chociażby opowieści o Oliwii i Franku. Co wyrośnie z dziewczynki, która chce być superbohaterem i z chłopca planującego zostać politykiem? Razem mieli ratować świat przed złem – czy im się uda? Czy dziecięca miłość pokona przeszkodę nazywaną codziennością? Sprawdźcie dziś o godz. 19:15 na Scenie na ul. Sarego.

W Teatrze Starym dziś o godz. 19:15 zobaczymy nową, ciekawą wersję "Kopciuszka" w reżyserii Anny Smolar. O szklane ściany zimnego, designerskiego domu Macochy rozbijają się ptaki. „Analogowa” Wróżka (Bartosz Bielenia) bawi Kosię-Kopciuszka (Jaśmina Polak) magicznymi sztuczkami, ale przede wszystkim – dzięki trzeźwemu oglądowi świata pomaga jej oswoić się ze śmiercią matki, o której nieustannie przypominają mocne dźwięki perkusji. I odnaleźć radość życia. Spektakl przełamuje społeczne tabu, ponieważ w twórczości przeznaczonej dla dzieci śmierć i towarzysząca jej żałoba to nadal kontrowersyjne tematy, a otwarte mówienie o nich wiąże się z przekraczaniem pewnej granicy. Polecamy zarówno młodszym, jak i dorosłym widzom!

W Teatrze Variete wystąpi dzisiaj wokalistka o elektryzującym i mocnym głosie - Kayah! Nie będzie to jednak zwykły koncert - będzie to występ z projektem Transoriental Orchestra. Wszystko zaczęło się od wielkiej muzycznej miłości Kayah do muzyki world. Artystka od dawna planowała nagranie albumu właśnie w tej stylistyce. Kayah do współpracy zaprosiła Atanasa Valkov, kompozytora filmowego i producenta muzycznego. Wspólnie wybrali do projektu wybitnych instrumentalistów oraz solistów pochodzenia polskiego, ukraińskiego i irańskiego, co dodatkowo poszerza muzyczny dialog i nadaje charakter autentycznej wielokulturowości projektu. W instrumentarium zespołu znalazły się niespotykane instrumenty, takie jak: cymbały, santur, oud, saz, lutnie, flety, piszczałki i wiele innych. W repertuarze znalazły się pieśni żydowskie z różnych regionów Europy i Bliskiego Wschodu. Zapowiada się piękna muzyczna podróż! Już dziś o godz. 19.

Kinomanów odsyłamy dziś do Kina pod Baranami. Na ekranie zobaczymy Scarlett Johansson w imponującym rozmachem filmie opartym na kultowej grze komputerowej science-fiction pod tym samym tytułem. Chodzi oczywiście o "Ghost in the shell", długo wyczekiwaną filmową wersję kultowego anime z 1995 roku. Major do zadań specjalnych, jedyna taka na świecie cyborgiczna hybryda człowieka i robota (Scarlett Johansson), stoi na czele tajemniczej Sekcji 9, elitarnej jednostki specjalizującej się w walce z najniebezpieczniejszymi cyberprzestępcami. Sekcję 9 czeka największe wyzwanie w historii jednostki. Stanie przed obliczem wroga, którego jedynym celem jest wymazanie postępów technologii wirtualnej Hanka Robotic’s. To trzeba zobaczyć! Film w kinach od piątku, a dziś o godz. 19 pokaz dla niecierpliwych pod Baranami.

W Krakowie trwają muzyczne obchody Piano Day! Dzisiaj w BAL-u na Zabłociu dokładnie o godz. 19:30 wystąpią wokalistka Weronika Mietelska i jej goście Junior Arto (gitarzysta) oraz Mario Cesar Pimentel (pianista i gitarzysta). Klimat muzyczny jaki zaprezentują to brazylijskie bosa novy oraz mieszanka jazzu i bluesa wyśpiewane po polsku, angielsku i portugalsku. Po wokalnym show przejdziemy do świata klawiszy za sprawą Nikodema Dybińskiego i jego fortepianowo-elektronicznej improwizacji. Nikodem gra też na saksofonie, gitarze. Podobno fani Nilsa Frahma mogą spodziewać się czegoś specjalnego. Wstęp na wydarzenie jest wolny!

Pokaż metkę
Autor: NATALIA WÓJS
Osoba publikująca: NATALIA WÓJS
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także