Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Kolejne „Otwarte Wydarzenie o Pisaniu” już w sobotę!

To będzie spotkanie, które ma szansę stać się inspiracją i motywacją dla wszystkich, którzy już piszą. W najbliższą sobotę, 8 kwietnia zapraszamy do Pauzy in Garden o godz. 19.00 na drugie z cyklu „Otwarte Wydarzenie o Pisaniu” - kolejną odsłonę Kursu Kreatywnego Pisania Miasta Literatury UNESCO. W programie m.in. spotkanie z Aleksandrą Zielińską, nominowaną do Nagrody Conrada autorką dwóch powieści wydanych w W.A.B. oraz Ahsanem Ridha Hassanem - absolwentem pierwszej edycji Kursu Kreatywnego Pisania. Zapraszamy! Wstęp wolny.

Fot. Marta Piskorek

Zeszłoroczna edycja wydarzenia była ogromnym sukcesem. – „Wymarzyłam sobie duże otwarte spotkanie, podczas którego osoby już piszące będą opowiadały o swoim pisaniu: o przeszkodach, które musiały pokonać i przekonaniach, które musiały zmienić” – mówi organizatorka wydarzenia Maria Kula prowadząca Kursy i Warsztaty Kreatywnego Pisania. Podczas sobotnich warsztatów po raz kolejny głos zabiorą osoby, które piszą z serca, z głębi siebie, wkładając w swoją twórczość maksymalną ilość energii, wbrew wszystkim przeciwnościom. Dzięki temu spotkanie może stać się inspiracją i motywacją dla wszystkich, którzy już piszą i oczywiście okazją do poznania osób, z którymi dzielimy pisarską pasję.

W programie:

· Dyskusja z debiutantami – młodymi pisarzami, którym udało się wydać powieści w dużych wydawnictwach. O blaskach i cieniach debiutu, o tym jak wygląda współpraca ze znanym wydawcą bez lukru opowiedzą: Aleksandra Zielińska, nominowana do Nagrody Conrada autorka dwóch powieści wydanych w W.A.B. (“Przypadek Alicji”, “Bura i szał”) oraz Ahsan Ridha Hassan (“Trupojad i dziewczyna”), absolwent pierwszej edycji Kursu Kreatywnego Pisania organizowanego przez Kraków Miasto Literatury UNESCO, który ma na swym koncie współpracę z trzema wydawcami.

· Czytanie fragmentów książek napisanych przez absolwentów tegorocznej Szkoły Pisania Powieści prowadzonej przez Marię Kulę. Braw i wsparcia będą potrzebować: Błażej Cepil, Paulina Jóźwik, Ola Błaszczyk, Iza Janiszewska, Małgosia Baka, Maciek Maruszczak i Monika Liga

· Rozmowa z Joanną Nałęcz poświęcona pisaniu własnej powieści po latach pracy jako tłumacz literatury, czyli jak napisać własną historię, która po prostu do Ciebie przychodzi i nie możesz jej powiedzieć „nie”.

· Dyskusja z absolwentkami kursów pisania, które podzielą się swoimi wrażeniami o samodzielnym pisaniu po kursach. Jak bowiem wprowadzić w praktykę zdobytą wiedzę o pisaniu? Jak nie stracić motywacji po zakończeniu ostatnich zajęć? Czy pisanie zmienia coś w życiu?  O swoich doświadczeniach opowiedzą Anna Bąk i Alina Krzemińska.

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2017-03-27
Data aktualizacji: 2017-03-27
Powrót

Zobacz także

Znajdź