Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

„Readersi Atakują” - akcja społeczna młodych krakowian

„Readersi Atakują” to projekt społeczny realizowany w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Zwolnieni z Teorii, prowadzonej pod Honorowym Patronatem Ministerstwa Rozwoju. Jego celem jest zachęcenie dzieci i młodzieży do czytania książek. Chcesz wspomóc młodych, ambitnych i zaangażowanych? Weź udział w projekcie! W akcję włączyli się już m. in. uczniowie II, V i VIII LO. Zapraszamy!

Fot. materiały prasowe

Według danych Instytutu Książki stale spada poziom czytelnictwa w Polsce. Wśród gimnazjalistów przybywa nieczytających i także w ich przypadku trend jest wyraźniejszy wśród chłopców – podobnie jest wśród licealistów i studentów (według opracowania „Stan czytelnictwa w Polsce w 2015 roku”, Biblioteka Narodowa). Dlatego tak ważna jest każda akcja społeczna mająca na celu zachęcenie dzieci i młodzieży do czytania książek.

Jednym z punktów projektu jest zbiórka książek dla dzieci, zorganizowana między innymi w krakowskich szkołach. Książki zostaną przekazane potrzebującym placówkom. 

Readersom udało się zachęcić do udziału w akcji sporą ilość wolontariuszy, którzy raz w tygodniu chodzą do współpracującego z nimi przedszkola i czytają maluchom. Ambitni młodzi ludzie chcą rozszerzyć akcję na jak najwięcej przedszkoli – jeśli lubisz czytać i angażować się społecznie – zgłoś się do Readersów przez fanpage na Facebooku.

pokaż metkę
Autor: DOMINIKA BIESIADA
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2017-03-21
Data aktualizacji: 2017-03-21
Powrót

Zobacz także

Znajdź