Nasze Miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

WY-kadruj się na ZIELEŃ

Marzysz o robieniu efektownych zdjęć? Chcesz poznać tajniki fotografii? Potrafisz dostrzec inspirację wokół siebie? Lubisz odkrywać Kraków? Jeśli tak, weź udział w bezpłatnych warsztatach fotograficznych „WY-kadruj się na ZIELEŃ” organizowanych przez Zarząd Zieleni Miejskiej oraz Uniwersytet Rolniczy. Pierwsze zajęcia odbędą się 2 kwietnia, zapisy już ruszyły!

Fot. ZZM

Warsztaty „WY-kadruj się na ZIELEŃ”  będą się odbywały dwa razy w miesiącu w 15-osobowych grupach. Poprowadzą je studenci Sekcji Dokumentacji Fotograficznej Uniwersytetu Rolniczego. Zajęcia będą podzielone na dwie części: teoretyczną oraz praktyczną w plenerze – za każdym razem w innej lokalizacji naszego miasta. Każde warsztaty wzbogaci udział gościa specjalnego –  fotografa-profesjonalisty, który wesprze uczestników swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zajęcia są przeznaczone dla osób początkujących, które chcą zacząć swoją przygodę z fotografią. Nie trzeba mieć profesjonalnego aparatu, wystarczy smartfon lub aparat kompaktowy umożliwiający ręczne ustawienie ekspozycji. Obecność na minimum dwóch spotkaniach będzie uprawniała do odbioru certyfikatu ukończenia warsztatów fotograficznych.

Dzięki zaangażowaniu Zarządu Zieleni Miejskiej i Uniwersytetu Rolniczego warsztaty będą bezpłatne. Liczba uczestników jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń, dlatego warto już teraz zapisać się na zajęcia poprzez krótki formularz dostępny na stronie internetowej ZZM. Osoby, które znajdą się na liście uczestników, otrzymają potwierdzenie zapisu drogą mailową.

Pierwsze spotkanie w ramach warsztatów „WY-kadruj się na ZIELEŃ”  odbędzie się w niedzielę, 2 kwietnia, o godzinie 10.00. Część teoretyczna będzie miała miejsce w siedzibie Zarządu Zieleni Miejskiej przy ul. Reymonta 20 (wejście LE), a zajęcia plenerowe odbędą się w Parku Jordana. Tematem głównym będzie ekspozycja oraz tryby fotografowania.

 

Terminarz kolejnych spotkań:

23 kwietnia (niedziela) – głębia ostrości, makrofotografia – Las Mogilski

13 maja (sobota) – pejzaż, panorama – Bonarka,  Kamieniołom Liban, Kopiec Krakusa

27 maja (sobota) – fotografia przyrodnicza (ptaki) – Bagry

10 czerwca (sobota) – perspektywa, kompozycja i obróbka zdjęć – Bulwary Wiślane

 

Formularz do zapisów znajduje się na stronie ZZM.

pokaż metkę
Autor: KATARZYNA KRASOŃ
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2017-03-20
Data aktualizacji: 2017-03-20
Powrót

Zobacz także

Znajdź