Rada Miasta rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Jak zarządza ZBK

Podczas posiedzenia Komisji Rodziny, Polityki Społecznej i Mieszkalnictwa radni wysłuchali informacji na temat realizacji planu remontów zasobów mieszkaniowych Gminy Miejskiej Kraków za 2016 rok.

Na 31 grudnia 2016 r. Zarząd Budynków Komunalnych zarządzał 605 budynkami, z czego 460 stanowiło własność miasta. ZBK wynajmuje też lokale znajdujących się w budynkach wspólnotowych, będących poza zarządem ZBK. Na 31 grudnia 2016 r. w budynkach zarządzanych oraz w zasobach, w których ZBK pełni rolę wynajmującego znajdowało się 16 tys. 639 lokali mieszkalnych, w tym 15 tys. 677 lokali stanowiło własność gminy.

Corocznie ZBK opracowuje plan remontów nieruchomości stanowiących własność Gminy Miejskiej Kraków. Potrzeby w zakresie remontów określane są na podstawie stanu technicznego budynków i lokali w oparciu o wyniki przeglądów technicznych. Działania podejmowane przez ZBK w zakresie remontów mają na celu utrzymanie zasobu mieszkaniowego na zgodnym z wymogami poziomie.

W 2016 r. na bieżące remonty zasobu mieszkaniowego Gminy Miejskiej Kraków wydatkowane zostały środki w kwocie  10 mln 163 tys. 240 zł. W ramach tych środków zrealizowano: remonty budynków gminnych, remonty lokatorskie oraz remonty pustostanów.

Realizowano również zadania inwestycyjne, takie jak: likwidacja źródeł niskiej emisji, wykonanie przyłączy do budynków komunalnych, przebudowa lokali komunalnych, termomodernizacja budynków komunalnych, wykonanie instalacji domofonowych.

Ponadto w 2016 r. wypłacone zostały zaliczki remontowe dla wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych z tytułu udziału gminy w tych nieruchomościach, w kwocie 11 mln 644 tys. 687 zł.

pokaż metkę
Autor: Błażej Siekierka
Osoba publikująca: KATARZYNA MALETA-MADEJSKA
Podmiot publikujący: Kancelaria Rady Miasta i Dzielnic Krakowa
Data publikacji: 2017-02-28
Data aktualizacji: 2017-02-28
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat