Rada Miasta rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Jak zarządza ZBK

Podczas posiedzenia Komisji Rodziny, Polityki Społecznej i Mieszkalnictwa radni wysłuchali informacji na temat realizacji planu remontów zasobów mieszkaniowych Gminy Miejskiej Kraków za 2016 rok.

Fot. Zarząd Budynków Komunalnych
Zarząd Budynków Komunalnych

Na 31 grudnia 2016 r. Zarząd Budynków Komunalnych zarządzał 605 budynkami, z czego 460 stanowiło własność miasta. ZBK wynajmuje też lokale znajdujących się w budynkach wspólnotowych, będących poza zarządem ZBK. Na 31 grudnia 2016 r. w budynkach zarządzanych oraz w zasobach, w których ZBK pełni rolę wynajmującego znajdowało się 16 tys. 639 lokali mieszkalnych, w tym 15 tys. 677 lokali stanowiło własność gminy.

Corocznie ZBK opracowuje plan remontów nieruchomości stanowiących własność Gminy Miejskiej Kraków. Potrzeby w zakresie remontów określane są na podstawie stanu technicznego budynków i lokali w oparciu o wyniki przeglądów technicznych. Działania podejmowane przez ZBK w zakresie remontów mają na celu utrzymanie zasobu mieszkaniowego na zgodnym z wymogami poziomie.

W 2016 r. na bieżące remonty zasobu mieszkaniowego Gminy Miejskiej Kraków wydatkowane zostały środki w kwocie  10 mln 163 tys. 240 zł. W ramach tych środków zrealizowano: remonty budynków gminnych, remonty lokatorskie oraz remonty pustostanów.

Realizowano również zadania inwestycyjne, takie jak: likwidacja źródeł niskiej emisji, wykonanie przyłączy do budynków komunalnych, przebudowa lokali komunalnych, termomodernizacja budynków komunalnych, wykonanie instalacji domofonowych.

Ponadto w 2016 r. wypłacone zostały zaliczki remontowe dla wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych z tytułu udziału gminy w tych nieruchomościach, w kwocie 11 mln 644 tys. 687 zł.

pokaż metkę
Autor: Błażej Siekierka
Osoba publikująca: KATARZYNA MALETA-MADEJSKA
Podmiot publikujący: Kancelaria Rady Miasta i Dzielnic Krakowa
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat