Nasze miasto rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Remont torowiska na rondzie Kocmyrzowskim - zmiany w organizacji ruchu

Ruszył kolejny etap prac na rondzie Kocmyrzowskim im Ks. Gorzelanego. Od stycznia trwa tam modernizacja torowiska tramwajowego, która zakończy się wiosną tego roku. W związku z rozpoczęciem kolejnego etapu, od poniedziałku, 27 lutego, została wprowadzona zmiana w organizacji ruchu.

Prace na wschodniej części ronda prowadzone są przy zajęciu zewnętrznego pasa ruchu na przejeździe tramwajowym w kierunku ul. Kocmyrzowskiej oraz w rejonie przyległego przejścia dla pieszych, przejazdu rowerowego i zieleńca.

W związku z tym wprowadzono następujące zmiany w organizacji ruchu: na wlocie al. Andersa w rondo Kocmyrzowskie z kierunku od placu Centralnego zamknięty został środkowy pas ruchu, a na zajętym ciągu pieszo-rowerowym w ul. Kocmyrzowskiej zostało utrzymane przejście dla pieszych w postaci pomostu.

Do tej pory w ramach modernizacji ronda Kocmyrzowskiego zakończyły się prace związane z demontażem sieci trakcyjnej i torowiska na nieczynnej dla ruchu tramwajowego części. Usunięto krzewy i drzewa przeznaczone do wycinki. Wykonano fundamenty i zamontowano nowe słupy sieci trakcyjnej.

Mimo trudnych warunków atmosferycznych i zmarzniętej ziemi udało się także wykonać przebudowę sygnalizacji i kanalizacji deszczowej. Po wykonaniu demontażu torowiska przeprowadzono badania geotechniczne, które wykazały konieczność wzmocnienia gruntu. Po uzgodnieniu z projektantem nastąpi przegłębienie koryta torowiska i wykonanie warstwy stabilizacyjnej, która jest niezbędna do rozpoczęcia prac przy budowie nowego torowiska.

Koszt całości prac na rondzie Kocmyrzowskim wynosi 7,6 mln zł.

pokaż metkę
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2017-02-27
Data aktualizacji: 2017-02-27
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat