Nasze Miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Palenie śmieci kosztuje

Strażnicy miejscy wciąż prowadzą kontrole palenisk. Tylko w styczniu funkcjonariusze ujawnili 115 nieprawidłowości i nałożyli 60 mandatów karnych. W środę rano patrol straży miejskiej wykrył kolejny przypadek spalania odpadów w piecu grzewczym. W palenisku oprócz drewna znajdowała się folia plastikowa oraz listwa przypodłogowa.

Fot. Straż Miejska Miasta Krakowa

– Do zdarzenia doszło przy ulicy Cuplowej. Mężczyzna odpowiedzialny za utrzymanie ciepła w pomieszczeniu został ukarany mandatem karnym w wysokości 200 zł – informuje Marek Anioł, rzecznik prasowy Straży Miejskiej Miasta Krakowa.

Przypominamy, że kontrole palenisk na nieruchomościach prywatnych mogą być prowadzone w godz. 6–22, a na terenach, gdzie jest prowadzona działalność gospodarcza przez całą dobę. Według obowiązujących przepisów osoba, która udaremnia lub utrudnia wykonanie kontroli paleniska popełnia przestępstwo zagrożone karą do trzech lat pozbawienia wolności. W sytuacji, gdy właściciel posesji odmawia wpuszczenia funkcjonariuszy, na miejsce wzywana jest policja.

Prośby o interwencje prosimy kierować na numer alarmowy 986.

pokaż metkę
Autor: MAŁGORZATA TABASZEWSKA
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2017-02-22
Data aktualizacji: 2017-02-22
Powrót

Zobacz także

Znajdź