Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Nowe laboratorium Internetu Rzeczy

Realizacja prac badawczo-rozwojowych, projektowania mechaniczne i 3D, projektowanie elektroniki, prototypowanie oraz produkcja urządzeń elektronicznych dla IoT i telemedycyny to niektóre możliwości, które otworzyły się przed firmą Comarch, po tym jak spółka uruchomiła laboratorium Internetu Rzeczy w Specjalnej Strefie Ekonomicznej w naszym mieście. Rozbudowa infrastruktury pozwoli na utworzenie ponad 400 nowych miejsc pracy.

Otwarcie nowego budynku to kolejny etap rozwoju krakowskiej spółki. Firma uruchomiła w środę, 8 lutego, laboratorium Internetu Rzeczy. Nowoczesna hala laboratoryjno-produkcyjna „IoT Lab” znajduje się w kampusie Comarchu w Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Czyżynach. Dodatkowo do użytku zostało oddane centrum przechowywania  i przetwarzania danych.

Uruchomienie „IoT Lab” oraz zakup specjalistycznego sprzętu dadzą możliwość realizacji prac badawczo-rozwojowych, prowadzenia wstępnych badań i tworzenia koncepcji produktu, projektowania mechanicznego i 3D, projektowania elektroniki, tworzenia i testowania rozwiązań klasy embedded software, a w konsekwencji prototypowania oraz produkcji urządzeń elektronicznych dla IoT i telemedycyny.

Rozbudowa własnej infrastruktury pozwoli stworzyć firmie ponad 400 nowych miejsc pracy w obszarach Internetu Rzeczy, rozwiązań IT dla medycyny oraz analizy danych.

pokaż metkę
Autor: KATARZYNA KRASOŃ
Osoba publikująca: NATALIA WÓJS
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2017-02-09
Data aktualizacji: 2017-02-11
Powrót

Zobacz także

Znajdź