Odwiedź Kraków rozwiń menu

Polityka zrównoważonej turystyki rozwiń

Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Kraków wyróżniony przez portal turystyczny Zoover!

Kolejne świetne wieści dla krakowskiej turystyki, tym razem dobiegły z Holandii: po raz czwarty z rzędu Kraków został uznany najlepszą europejską destynacją miejską w plebiscycie użytkowników portalu internetowego Zoover („The Best European City Trip”). Wcześniej nie dokonało tego żadne inne miasto! Kraków jako jedyny w tegorocznej edycji został oceniony przez internautów powyżej 9 (na 9,1 punktów w skali 1-10), wyprzedzając m.in. Sevillę, Barcelonę i Wiedeń. To więcej, niż rok temu, kiedy nasze miasto uzyskało ocenę 8,9 pkt.

Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl

Największy wzrost, o 0,8 pkt, Kraków zanotował w ocenach oferty kulturalnej miasta.

Plebiscyt Zoover to jeden z najbardziej miarodajnych konkursów tego typu na świecie – ranking powstaje wyłącznie w oparciu o recenzje zamieszczane przez internautów (rocznie jest ich ponad 200 tysięcy, a od założenia serwisu już ponad 3 miliony), a na końcowy wynik miasta składa się nie tylko ocena jego atmosfery czy zabytków, ale także jakości hoteli, restauracji, oferty muzeów, czy rozrywki i życia nocnego. Dopiero średnia wszystkich tych ocen pozwala wyłonić zwycięzcę.

Zoover to jeden z największych w Europie portali turystycznych, działający głównie na rynku holenderskim, ale posiadający też 24 mutacje w innych krajach, w tym w Polsce, pod adresem www.zoover.pl. Łączna roczna liczba odsłon portalu to około 200 milionów.

 

pokaż metkę
Autor: DOMINIKA BIESIADA
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2017-01-23
Data aktualizacji: 2017-01-23
Powrót

Zobacz także

Znajdź