Komunikat archiwalny

Weekendowy kulturalny rozkład jazdy - sprawdź, co dzieje się na mieście!

Zapowiada się weekend pełen wrażeń! Festiwal Opera Rara rozpędza się z każdym dniem, spektakli w krakowskich teatrach jest tak wiele, że trudno wybrać tylko jeden, a koncerty klubowe znów wchodzą w najpełniejszy sezon. Poza tym możecie czytać w ciszy podczas ciekawego eventu, a w kinach sezon oscarowy w pełni! Sprawdźcie nasz weekendowy rozkład jazdy!

Weekendowy kulturalny rozkład jazdy - sprawdź, co dzieje się na mieście!
Fot. materiały prasowe/Żaczek

Chcesz jako pierwszy otrzymywać informacje o weekendowych wydarzeniach i co tydzień mieć szansę na wygrywanie książek oraz biletów do teatru, filharmonii i na festiwale? Zapisz się do naszego newslettera! Wystarczy kliknąć TUTAJ.

Najpierw zabierzemy Was do teatru! W Bagateli dzisiaj na Scenie na Sarego zobaczycie premierowo "Jutro też jest dzień pełen miłości". Widowisko jest owocem fascynacji i zauroczeń muzycznych Kamili Pieńkos i Macieja Sajura, najmłodszego pokolenia aktorów Teatru Bagatela. To prawda, że najbardziej lubimy piosenki, które znamy – ale ich melodie mogą towarzyszyć zupełnie zaskakującym historiom. Chociażby opowieści o Oliwii i Franku. Co wyrośnie z dziewczynki, która chce być superbohaterem i z chłopca planującego zostać politykiem? Razem mieli ratować świat przed złem – czy im się uda? Czy dziecięca miłość pokona przeszkodę nazywaną codziennością? My jesteśmy bardzo ciekawi odpowiedzi na te pytania i samego muzycznego spektaklu! Dziś zobaczycie go o godz. 17.

Teatr KTO również ma propozycję na ten weekend. Dziś o godz. 19 w KTO wystąpi Izabela Kała ze swoim monodramem "Kredyt zaufania". Wciela się w nim w profesjonalną trenerkę i prowadzi godzinny kurs rozwoju osobistego, który uruchamia przede wszystkim, skrywane pod powierzchnią powagi, ogromne źródła śmiechu.

W Barakah dzisiaj zobaczymy spektakl "Szyc". To współczesna groteska przeplataną songami z muzyką Renaty Przemyk. Sztuka śmieszy, bawi, ale przede wszystkim wprowadza między widzów zastanawiający niepokój. "Szyc" jest jedną z dwóch (obok „Królowej wanny”) sztuk Hanocha Levina wystawianych w Barakah. Levin z powodzeniem bawi się stereotypami. Dla żydowskiej rodziny Szyca człowiek to towar, za którym stoi banknot o określonym nominale, a wydanie córki za mąż jest jak – ciągle powtarzający się motyw – handel mięsem. I nawet w klasycznym konflikcie starzy-młodzi nie chodzi tu o ideały czy wartości, ale o majątek i władzę. W obecnych czasach uzależnienia od konsumpcjonizmu sztuka zyskuje kolejny wymiar i kolejne znaczenia. Spektakl rozpocznie się o godz. 19.

Kolejny spektakl muzyczny, który Wam dziś polecamy to "Bracia Dalcz i S-ka" w Teatrze Słowackiego! Spektakl wciąga widza w szalone czasy dwudziestolecia międzywojennego, w których dwóch braci rywalizuje o władzę w rodzinnej firmie. Jedna po drugiej następują tutaj oszustwa i intrygi – zaskakujące zarówno dla bohaterów jak i widza, a poruszający wątek miłosny i wielka tajemnica w tle niewątpliwie wciągnie wszystkich jeszcze głębiej. Świetnie skonstruowana i pełna zwrotów akcji fabuła w atrakcyjnej oprawie muzyczno-tanecznej! Dziś zobaczycie spektakl o godz. 17. Polecamy!

Już po raz czwarty w Kawiarni Bona będziecie mogli czytać w grupie, ale po cichu. Taka jest idea Silent Reading Party! jak piszą organizatorzy, wystarczy przynieść swoją lekturę (albo zapatrzeć się w jakąś na miejscu), by w przyjemnym towarzystwie innych moli książkowych po prostu sobie spokojnie poczytać. Po dwóch godzinach czytania w ciszy, będzie okazja poznać innych moli książkowych oraz wymienić się wrażeniami z lektury. Podoba nam się ten sposób promocji czytelnictwa! Wydarzenie już dziś o godz. 16:30.

Pokaż metkę
Autor: NATALIA WÓJS
Osoba publikująca: NATALIA WÓJS
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także