Nasze miasto rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Krakowski jarmark bożonarodzeniowy znowu doceniony!

Kraków i jarmark bożonarodzeniowy na Rynku Głównym zostały wyróżnione przez brytyjski dziennik „The Guardian" jako jedno z najciekawszych europejskich miejsc, które można odwiedzić w czasie zimowych ferii świątecznych. To już kolejny raz, kiedy krakowskie zimowe i świąteczne atrakcje są polecane przez zagraniczne, opiniotwórcze media.

Fot. Wiesław Majka
Wiesław Majka

Mroźne powietrze, pyszne jedzenie, wszędzie obecna historia, piękne zabytki, przyjaźnie nastawieni mieszkańcy i fantastyczna świąteczna atmosfera na Targach Bożonarodzeniowych, na których można kupić wspaniałe, nietuzinkowe prezenty – to wszystko oferuje Kraków zimową porą. Nasze miasto znalazło się w dobrym towarzystwie innych, europejskich miejsc, które warto odwiedzić zimą. Wśród nich znalazły się: Zurich – zaśnieżone miasto i jego bliska odległość do malowniczych gór, niemieckie Tübingen i jego festiwal czekolady, Aachen – targ świąteczny i liczne, klimatyczne restauracje i bary, Monachium i AltePinakothek – niezwykłe muzeum, w którym można podziwiać malarstwo niemieckie, holenderskie, flamandzkie, francuskie i włoskie, szeroką bazę gastronomiczną i hotelową miasteczka Gent w Belgii, fantastyczne atrakcje Oslo, pyszne jedzenie w wiedeńskich restauracjach oraz norweskie Bergen z galeriami, muzeami i pięknie oświetlonymi uliczkami.

Przypomnijmy, że krakowskie targi świąteczne docenił także „Newsweek". Wyjątkowy klimat, oferta produktów regionalnych i liczne koncerty kolęd sprawiły, że jarmark został doceniony przez tygodnik. Kraków znalazł się wśród takich miast europejskich, jak Praga, Brema, Bruksela, Hamburg, Amsterdam, Wiedeń i Strasburg.

Według „Newsweeka", krakowskie targi świąteczne niewątpliwie warto odwiedzić w tym roku. Odbywają się na największym rynku Europy, w sąsiedztwie pomnika Adama Mickiewicza. 60 kupców prezentuje swoje wyroby: ręcznie robione ozdoby choinkowe, biżuterię i regionalne smakołyki. Nad targami unosi się zapach korzennych przypraw, prażonych orzechów i pieczonych górskich oscypków z żurawiną. W tle słychać kolędy śpiewane na targowej scenie. W Wigilię mieszkańcy i turyści będą mogli obejrzeć pokaz „Dziadów polskich” przy pomniku Adama Mickiewicza.

Warto przypomnieć, że krakowski kiermasz został również wymieniony wśród najlepszych targów bożonarodzeniowych na świecie według CNN. Kraków znalazł się w tym rankingu wśród takich miast, jak m.in. Berlin, Wiedeń, Strasburg, Montreal, Praga, Florencja czy Kopenhaga. Autorzy zestawienia podkreślają niesamowitą atmosferę, szeroki wybór ręcznie malowanych baniek choinkowych, bibelotów a nawet antyków. Co warte zaznaczenia, zakupy na krakowskich Targach Bożonarodzeniowych są znacznie przyjemniejsze, niż szukanie prezentów w zatłoczonych centrach handlowych.

pokaż metkę
Autor: DOMINIKA BIESIADA
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat