Kultura rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Sylwester w Krakowie - trzy sceny, trzy dzielnice, trzy muzyczne klimaty

Trzy sceny, trzy dzielnice, trzy muzyczne klimaty – jeden niezapomniany Sylwester w Krakowie. Nowa formuła powitania Nowego Roku gwarantuje niezatarte wspomnienia przeżyć, a różnorodność wykonawców – radość z nocy spędzonej wspólnie z innymi mieszkańcami Krakowa.

Fot. KBF
KBF

– W tym roku powitanie Nowego Roku w Krakowie będzie przypominało… prywatki. I to aż trzy! – mówi Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa i kontynuuje: "Sylwester w Krakowie to w tym roku trzy sceny, które staną w trzech różnych dzielnicach. Dzięki temu wydarzenie będzie jeszcze bliżej mieszkańców. Wysłuchaliśmy też głosów krakowian i w trosce o ich psy, koty i inne zwierzęta, zrezygnowaliśmy z pokazu pirotechnicznego. Jestem pewny, że nowa formuła, oparta na krakowskich prywatkach w trzech krakowskich dzielnicach, przypadnie do gustu mieszkańcom".

Scena główna stanie na Rynku Głównym, na wprost wylotu ulicy Szewskiej, na tle pięknie iluminowanych Sukiennic. Wystąpi na niej formacja znana z elektryzujących koncertów – XXANAXX. Ten duet w swoich kompozycjach stawia na nietypowe mariaże – elektroniczne bity wzbogacone są fragmentami nagrań akustycznych instrumentów, a przede wszystkim ciepłą barwą głosu pięknej wokalistki – Klaudii Szafrańskiej. Na scenie głównej wystąpi także doskonale znana publiczności Charlie, której selekcji płyt winylowych często można posłuchać w klubach Krakowa, Warszawy, Berlina i Paryża. Impreza na Rynku Głównym wystartuje nieco później niż zwykle, bo o godzinie 22.30.

Sylwestrowe atrakcje pojawią się także po raz pierwszy od wielu lat w Nowej Hucie, gdzie o 21.00 na scenie przy Teatrze Ludowym rozpoczną się przygotowania do przywitania Nowego Roku. Wystąpią DJ, wodzirej i zespół coverowy ViniBand, który zabierze publiczność w podróż przez największe przeboje minionych dekad w nowych, swingowych aranżacjach.

W namiocie na Rynku Podgórskim Waldemar Domański, dyrektor Biblioteki Polskiej Piosenki, wspólnie z Michałem Wasilewskim, znanym jako djVasil, stoczą „bitwę na utwory", prezentując szeroko pojętą muzykę taneczno-rozrywkową. Przedstawią różnych artystów, rozmaite style i gatunki muzyczne, a przede wszystkim znane i lubiane przeboje ostatnich pięćdziesięciu lat.

Tradycyjnie wstęp na wszystkie wydarzenia Sylwestra w Krakowie jest darmowy. Brak pokazu pirotechnicznego z pewnością docenią właściciele zwierząt domowych, ponieważ tegoroczna impreza organizowana jest w myśl zasady „animal friendly" (przyjazne dla zwierząt). Jednak organizatorzy, Miasto Kraków i Krakowskie Biuro Festiwalowe, zapowiadają niespodzianki. Nie zabraknie wspólnego odliczania do północy.

Informacje organizacyjne

Wejście na teren imprez.

Na teren imprezy przy Scenie Głównej będzie można się dostać dzięki bramkom zlokalizowanymi u wylotu ulicy Szczepańskiej, pomiędzy wylotem ulicy św. Jana a Sławkowską oraz pomiędzy wylotem ul. św. Anny a Wieżą Ratuszową.

Wejścia na teren imprezy na Rynku Podgórskim znajdować się będą vis-à-vis ulicy Staromostowej.

Na imprezę przy Teatrze Ludowym będą prowadzić wejścia od strony ulicy Obrońców Krzyża.

Utrudnienia w ruchu.

W dniu 31.12.2016 r. w  związku z imprezą „Sylwester 2016” odbywającą się na Rynku Głównym  zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu drogowego:

- na ul. Brackiej, ul. św. Jana (odcinek pomiędzy ul. św. Tomasza a Rynkiem Głównym), ul. Wiślnej (odcinek pomiędzy Rynkiem Głównym a ul. Gołębią), ul. Sławkowskiej (odcinek pomiędzy ul. św. Tomasza a Rynkiem Głównym), ul. Szczepańskiej (odcinek pomiędzy Rynkiem Głównym a ul. Jagiellońską), ul. św. Anny (odcinek pomiędzy Rynkiem Głównym a ul. Jagiellońską), ul. Szewskiej (odcinek pomiędzy ul. Jagiellońską a Rynkiem Głównym), ul. Jagiellońskiej (odcinek pomiędzy ul. Św. Anny a ul. Szczepańską) od godz. 10.00 będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się pojazdów;

- zaopatrzenie w strefie (z wyjątkiem: ul. Grodzkiej na odcinku od ul. Franciszkańskiej do ul. św. Idziego, ul. Senackiej, ul. Kanoniczej, ul. Krupniczej) będzie możliwe wyłącznie do godz. 10.00,  w strefie B (w obszarze ograniczonym pierwszą obwodnicą oraz ul. Franciszkańską i Dominikańską) do godziny 10.00 i w godz. 13.00 -14.00;

- od ok. godz. 19.00 całkowicie zostaną wyłączone z ruchu (z wyjątkiem dojść do posesji) drogi ewakuacyjne: ul. Bracka, ul. św. Jana (odcinek pomiędzy ul. św. Tomasza a Rynkiem Głównym);

- od ok. godz. 19.00 ul. Szewska na odcinku od Rynku Głównego do ul. Jagiellońskiej będzie wyłącznie drogą wyjścia (w kierunku ul. Jagiellońskiej);

- zostaną wyłączone drogi dla rowerów na ul. Wiślnej (odcinek od Rynku do ul. Gołębiej) i ul. św. Anny.

Prosimy o dostosowanie się do wprowadzonych zmian w organizacji ruchu oraz poleceń wydawanych przez funkcjonariuszy Policji oraz Straży Miejskiej.

Sylwester 2016 - Scena Główna

Sylwester 2016 - Scena na Rynku Podgórskim

Sylwester 2016 - Scena przy Teatrze Ludowym

Dodatkowe informacje.

Zgodnie z regulaminem, na wyznaczony teren nie będzie można wnosić przedmiotów niebezpiecznych: butelek, alkoholu, napojów oraz środków pirotechnicznych. Będą one odbierane przez ochronę przy bramach wejściowych i wyrzucane.

Punkt medyczny przy Scenie Głównej zlokalizowany będzie w pobliżu Wieży Ratuszowej. Przy każdej ze scen znajdować się będzie karetka. Po terenie każdej z sylwestrowych imprez poruszać się będą ruchome patrole medyczne.

Wszystkim korzystającym tego dnia z przewozów Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Krakowie zalecamy także zapoznanie się z informacją o zmianie czasu i częstotliwości kursowania komunikacji miejskiej.

Dokładny harmonogram Sylwestra w Krakowie można znaleźć www.sylwester.krakow.pl

pokaż metkę
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2016-12-29
Data aktualizacji: 2016-12-31
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat