Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Bieńczyckie CAS zaprasza seniorów

Centrum Aktywności Seniorów Bieńczyce zaprasza wszystkich zainteresowanych krakowian w wieku 60+ na zajęcia edukacyjne i rozwojowe. Od lipca bieńczyckie CAS działa przy Zespole Szkół Gastronomicznych nr 1 na os. Złotej Jesieni 16.

Fot. Wiesław Majka

W listopadzie w bieńczyckim CAS-ie można zapisać się na:

  • kurs języka angielskiego,
  • gimnastykę (fitness, ćwiczenia rozciągające),
  • nordic walking,
  • warsztaty zdrowego żywienia,
  • kurs komputerowy i nowych technologii,
  • kurs języka niemieckiego,
  • gry planszowe, stolikowe oraz zajęcia artystyczne.

Rozkład zajęć znajduje się w pliku PDF. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt telefoniczny: 575 361 492 lub osobisty – os. Złotej Jesieni 16 Zespół Szkół Gastronomicznych w godz. 15.00–19.00 od poniedziałku do piątku, wypełnienie deklaracji i wpłacenie składki członkowskiej, która wynosi 5 zł miesięcznie.

Centrum Aktywności Seniorów Bieńczyce, prowadzone przez Fundację Nowe Centrum, funkcjonuje w ramach szybko rozrastającej się sieci CAS-ów finansowanych przez Miasto. Ich celem jest poprawa jakości życia osób powyżej 60. roku życia poprzez pobudzenie aktywności społecznej. W CAS-ach seniorzy mogą się spotykać, naradzać, tworzyć i realizować wspólne projekty, brać udział w różnego rodzaju zajęciach ruchowych i intelektualnych. CAS-y to także miejsce, gdzie rozwija się współpraca międzypokoleniowa – bo punkty tworzone są ze środków miejskich, ale prowadzą je organizacje pozarządowe, a więc często młodzi ludzie.

 

pokaż metkę
Autor: MAŁGORZATA TABASZEWSKA
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2016-11-25
Data aktualizacji: 2016-11-26
Powrót

Zobacz także

Znajdź