Biznes rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

StartKRKup - Kraków potęgą startupów

Blisko dwadzieścia bezpłatnych spotkań, prelekcji i warsztatów czekało na uczestników drugiej edycji tygodnia startupów StartKRKup. Tygodniowa impreza, która była kumulacją najlepszych lokalnych wydarzeń branży nowych technologii, zakończyła się w 9 listopada w Krakowie.

Kraków jest drugim po Warszawie skupiskiem młodych firm technologicznych – w mieście zlokalizowanych jest 11 proc. polskich startupów, jakie wzięły udział w badaniu fundacji Startup Poland. Przykłady takich miast, jak San Francisco, Londyn czy Berlin pokazują, że ważnym czynnikiem, który sprzyja rozwojowi firm technologicznych jest liczna społeczność wspierających się osób, firm i organizacji. Rozwijanie lokalnego ekosystemu to cel, który połączył magistrat i przedstawicieli branży nowych technologii. Wspólnie zorganizowali StartKRKup – festiwal przybliżający dynamiczną krakowską scenę startupową.

StartKRKup to prawie dwadzieścia wydarzeń skierowanych do osób w różnym wieku i o różnym doświadczeniu, zarówno licealistów, jak i przedsiębiorców. W trakcie festiwalu uruchomione zostały dwie ważne inicjatywy. Działalność rozpoczął pierwszy w Krakowie miejski akcelerator dla startupów KRK Road to Success Acceleration Program –  darmowy, trzydniowy intensywny program mentoringowy dla startupów, kończący się prezentacjami przed inwestorami z Polski i zagranicy. Nastąpiło również otwarcie Bio-Inkubatora w Klastrze Lifescience Kraków. Była to odpowiedź na oczekiwania pasjonatów nauk przyrodniczych i medycznych, dla których barierę stanowi brak dostępu do aparatury badawczej. Ponadto odbyły się liczne barcampy, czyli nieformalne spotkania służące wymianie wiedzy, oraz warsztaty z programowania, projektowania aplikacji i biznesowego spojrzenia na nowe technologie.

Wydarzenia, które odbyły się w trakcie StartKRKup:

  • Warsztaty: Dream Job, BeCom!, Akademia Duckie Deck, Women In Technology: Technologia w startupach.
  • Uruchomienie miejskiego akceleratora dla startupów KRK Road to Success Acceleration Program organizowanego przez Ad Ventures.
  • Oficjalne otwarcie i inauguracja działań Bio-Inkubatora w Klastrze Lifescience Kraków.
  • Barcampy: Startup Stage, Startup Day, Czwartek Social Media, Hive53, FckUP Stories – od kobiet dla kobiet.
  • Fundacja Kraków Miastem Startupów przygotowała warsztaty dla licealistów.
  • Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości Kraków zorganizowały Startup Mixer.
  • INRET Smart City Lab zorganizował dwudniowe warsztaty: Nowe Zabłocie – Creative Generations.
  • Eurokreator przygotował warsztaty dla osób zainteresowanych branżą startupową.
pokaż metkę
Autor: KATARZYNA KRASOŃ
Osoba publikująca: NATALIA WÓJS
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2016-11-19
Data aktualizacji: 2016-11-19
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat