Nauka i edukacja rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Najmłodsi z wizytą na Stadionie Wisły

Szatnia zawodników, loża prezydencka oraz centrum dowodzenia służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i porządek podczas meczów – wszystkie te, niedostępne dla kibiców miejsca, mogli zobaczyć uczniowie Szkoły Podstawowej nr 158 i Szkoły Podstawowej nr 126, którzy wczoraj zwiedzali Stadion Miejski im. Henryka Reymana w ramach zajęć Akademii Młodego Krakowianina.

Dla obu grup była to doskonała okazja do poznania od kuchni areny ekstraklasowych i pucharowych występów piłkarzy Wisły.

Wprowadzeniem do półtoragodzinnych spacerów był film przedstawiający kulisy jednego ze spotkań ekstraklasy z narracją trenera Kazimierza Kmiecika, wcześniej przez kilkanaście lat znakomitego gracza „Białej Gwiazdy”, zdobywcy 153 ligowych bramek, złotego medalisty olimpijskiego z Monachium (1972), napastnika reprezentacji Polski – trzeciego zespołu mistrzostw świata w 1974 roku.

Ku wielkiej radości dzieci, Kazimierz Kmiecik spotkał się z nimi we wtorek, fotografował się z młodymi sympatykami futbolu i rozdawał autografy.

W czasie zwiedzania pracownicy Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie przekazali uczniom wiele szczegółowych informacji oraz anegdot z historii stadionu i  Wisły Kraków, o najciekawszych meczach i wizytach przy Reymonta najsłynniejszych drużyn świata takich jak FC Barcelona, Real Madryt, Inter Mediolan i innych.

Dzieci entuzjastycznie reagowały na to, co zobaczyły i usłyszały, niektóre wykazały się sporą już wiedzą o piłce nożnej i sporcie.

Zajęcia Akademii Młodego Krakowianina są organizowane przez Urząd Miasta Krakowa oraz jednostki i spółki miejskie.

pokaż metkę
Autor: KATARZYNA KRASOŃ
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2016-10-19
Data aktualizacji: 2016-10-19
Powrót

Zobacz także

Znajdź