Nasze miasto rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Do 100 proc. dotacji na piec jeszcze do końca roku!

Jeśli do końca roku złożymy kompletny wniosek o przyznanie dotacji na wymianę pieca węglowego, możemy liczyć nawet na otrzymanie do 100 proc. poniesionych kosztów kwalifikowanych. Zadanie będzie można zrealizować w 2017 roku.

Fot. Paweł Krawczyk/krakow.pl
Paweł Krawczyk/krakow.pl

W związku z nieprecyzyjnymi informacjami, jakie pojawiły się ostatnio w części mediów wyjaśniamy: krakowianie, którzy do końca 2016 roku złożą kompletne wnioski o wymianę pieca węglowego na ogrzewanie proekologiczne, otrzymają dofinansowanie nawet do 100 proc. poniesionych kosztów kwalifikowanych. Inwestycję natomiast będą mogli wykonać od stycznia do 10 października 2017 r..

Warto pamiętać, że wnioskodawcy, którzy zawarli umowę dotacyjną na realizację wymiany ogrzewania na proekologiczne w 2016 r., mają czas na realizację inwestycji i rozliczenie przyznanej dotacji do 10 października 2016 r.

Przypomnijmy, że wnioskodawcy mogą skorzystać z możliwości bezgotówkowej wymiany ogrzewania oraz usług firm rekomendowanych przez Gminę Miejską Kraków – lista wykonawców rekomendowanych jest dostępna pod tym linkiem.

Ponadto mogą otrzymać do 100 proc. dofinansowania różnicy kosztów ogrzewania w ramach Lokalnego Programu Osłonowego. Zobacz na jaką dopłatę możesz liczyć – kalkulator jest dostępny pod tym linkiem.

Jednocześnie warto zaznaczyć, że mieszkańcy, którzy złożą wnioski w 2017 roku, otrzymają niższe dofinansowanie – do 80 proc. poniesionych kosztów kwalifikowanych Warto zatem złożyć wszystkie potrzebne dokumenty do końca tego roku i skorzystać z najwyższego możliwego dofinansowania za wymianę ogrzewania na proekologiczne.

 

 

pokaż metkę
Autor: JAN MACHOWSKI
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat