Nasze miasto rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Dzisiaj mieszkańcy wybiorą Krakowską Radę Seniorów

Dzisiaj, 13 września o godz. 15.00 w Sali Obrad Rady Miasta Krakowa przedstawiciele mieszkańców Krakowa 60+ wybiorą reprezentantów swoich spraw, Krakowską Radę Seniorów II kadencji na lata 2016–2019.

Fot. Magiczny Kraków
Magiczny Kraków

We wrześniu tego roku upływa dwuletni okres pierwszej kadencji Rady. Przypomnijmy, Rada Krakowskich Seniorów – w przeciwieństwie do innych rad w polskich gminach – została wybrana demokratycznie, poprzez głosowanie, a nie mianowanie. Inicjatorem powołania Rady był Prezydent Miasta Krakowa. 30 września 2014 r. Prezydent Jacek Majchrowski otworzył pierwsze posiedzenie Krakowskiej Rady Seniorów. To 25-osobowe gremium zgłasza inicjatywy, doradza i konsultuje z Prezydentem oraz radnymi wszelkie miejskie działania dotyczące osób starszych.

Magistrat do 22 lipca br.przyjmował zgłoszenia kandydatów do Rady Krakowskich Seniorów. Kandydować do Rady mogą osoby, które ukończyły 60 lat i mają poparcie instytucji albo organizacji działających na rzecz osób starszych lub co najmniej 20-osobowej grupy mieszkańców z tej samej grupy wiekowej, są aktywne i chcą dzielić się swoim doświadczeniem i pomysłami.

25-osobowa Rada Krakowskich Seniorów zainauguruje działalność we wrześniu.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.dlaseniora.krakow.pl.

pokaż metkę
Autor: JOANNA DUBIEL
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2016-09-12
Data aktualizacji: 2016-09-13
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat