Nasze miasto rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Ankieterzy znowu zachęcają do wymiany pieców

12 września 2016 r. ruszył kolejny etap kampanii „Tak! Dla czystego powietrza”. Akcja potrwa do 16 października, a w jej trakcie 20 ankieterów odwiedzi ponad 6 tys. gospodarstw domowych, zlokalizowanych na terenie Starego Miasta, Dębnik, Kazimierza, Starych Grzegórzek i Starego Podgórza. Każdy z nich będzie wyposażony w identyfikator.

Fot. Paweł Krawczyk/krakow.pl
Paweł Krawczyk/krakow.pl

Ankieterzy przekażą mieszkańcom ulotki informacyjne na temat zasad udzielania dotacji oraz o dodatkowym wsparciu w ramach Lokalnego Programu Osłonowego, formularze wniosku o udzielenie dotacji i informacje dotyczące wymiany palenisk węglowych.

- W wyniku analizy dotychczas składanych wniosków o wymianę pieców na ogrzewanie proekologiczne, stwierdzono potrzebę przeprowadzenia badań ankietowych wśród mieszkańców centrum miasta, gdzie występuje największa koncentracja palenisk węglowych. Badania, które ruszają w najbliższy poniedziałek mają przyczynić się do zdiagnozowania barier w składaniu wniosków przez mieszkańców tego obszaru Krakowa, ze szczególnym uwzględnieniem problemów formalno-prawnych – mówi Ewa Olszowska-Dej, dyrektor Wydziału Kształtowania Środowiska.

Jeśli domowników nie będzie w domu lub mieszkaniu, ankieterzy ponownie będą odwiedzać dany lokal – nawet trzykrotnie. Ankieterzy będą posiadali specjalne identyfikatory.

Program Ograniczania Niskiej Emisji dla Miasta Krakowa

W ramach akcji, od 16 września będą emitowane spoty w BUS TV (w autobusach) i Telewizji M (w tramwajach).

Przypomnijmy: pierwsza odsłona kampanii informacyjnej „Tak! Dla czystego powietrza” przeprowadzona została na początku tego roku. W okresie od stycznia do końca marca ankieterzy odwiedzili ponad 16 tysięcy gospodarstw domowych, gdzie – zgodnie w inwentaryzacją przeprowadzoną przez Miasto – znajdowały się piece węglowe. To między innymi dzięki tej akcji, znacząco wzrosło zainteresowanie uzyskaniem dotacji w ramach gminnego Programu Ograniczania Niskiej Emisji.

pokaż metkę
Autor: JAN MACHOWSKI
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat