Nauka i edukacja rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Uniwersytet Jagielloński rekrutuje na studia pisarskie!

Chcesz zostać pisarzem, dramaturgiem, poetą? Ucz się od najlepszych! Trwa nabór na studia pisarskie na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Dwuletnie podyplomowe LITERACKO-ARTYSTYCZNE to pierwsze, prestiżowe i elitarne, jedyne tego rodzaju studia pisarskie w Polsce, istniejące od 1994 r. (projekt autorski prof.  Gabriela Matuszek-Stec​). Wykładowcami są wybitni pisarze, poeci, krytycy i najlepsi specjaliści w poszczególnych dziedzinach, a wielu wychowanków odniosło znaczące sukcesy literackie. Program obejmuje zajęcia warsztatowe z głównych rodzajów i gatunków literackich oraz wykłady dopełniające podstawową wiedzę, potrzebną twórcom pracującym w materii słowa.

Studia kończą się pracą dyplomową pisaną pod opieką wybranego tutora, którą jest tomik poetycki, proza, tom opowiadań, dramat itp. Wydawana jest seria literacka, umożliwiająca debiuty oraz publikacje kolejnych książek absolwentom i słuchaczom. Studia są płatne, dedykowane dla osób utalentowanych literacko, posiadających ukończone studia I lub II stopnia, inżynierskie, albo jednolite magisterskie. Nie ma barier wiekowych. Zajęcia odbywają się w cyklach dwudniowych sesji, co dwa tygodnie (piątek: 17:00-20.15, sobota: 9:30 -14:30).

Informacji udziela sekretariat studiów: 12 663 13 23; renata.pinkowska@uj.edu.pl

Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej kierunku.

 

 

 

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: NATALIA WÓJS
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2016-09-08
Data aktualizacji: 2016-09-08
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat