Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Pomaganie przez bieganie

5 tysięcy biegaczy, a wśród nich celebryci, sportowcy, drużyny aktorów z krakowskich teatrów i... wojskowych, wystartuje w piątej edycji charytatywnego biegu Kraków Business Run, który odbędzie się w niedzielę 4 września w naszym mieście. Inicjatywę wspierają m.in. Rafał Sonik, Jerzy Stuhr, Juliusz Chrząstowski, Jan Klata i Aleksandra Godlewska.

Fot. materiały prasowe
materiały prasowe

Celem imprezy jest pomoc podopiecznym Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty oraz – po raz pierwszy w tym roku – podopiecznym Stowarzyszenia Unicorn. Stowarzyszenie jest prowadzone przez Barbarę i Jerzego Stuhrów, a jego założeniem jest wsparcie psychologiczne i rehabilitacyjne osób chorych na nowotwory oraz ich bliskich. Sam Jerzy Stuhr – członek i ambasador stowarzyszenia, niedawno tak komentował fakt przyłączenia się do inicjatywy Kraków Business Run: – Rozpoczynamy współpracę z Poland Business Run. To bardzo dobra wiadomość, bo łączy nas wspólny cel – pomoc bardzo wielu, wielu chorym ludziom. Bardzo się cieszę, że będziemy mogli wspólnie postawić na nogi kolejnych podopiecznych.

Dla zwycięzcy Rajdu Dakar, a jednocześnie ambasadora Poland Business Run – Rafała Sonika, aspekt biznesowy i charytatywny imprezy są równie ważne, jak dbanie o kondycję fizyczną. – Do pucharu świata oraz Dakaru przygotowuję się dużo biegając. Dlatego zapraszam – biegnij z nami! – zachęca Sonik. Dodaje również: – Wysiłek fizyczny jest dla człowieka czymś naturalnym i niezbędnym dla utrzymania zdrowia. Jeżeli możemy połączyć trening z pomocą dla innych – zróbmy to.

W Krakowie pobiegnie Julia Kamińska – aktorka, scenarzystka i ambasadorka Poland Business Run. Dlaczego wspiera inicjatywę swoim wizerunkiem? – To szczególnie ze względu na niesioną potrzebującym pomoc zdecydowałam się wspierać Kraków Business Run. Do współpracy przy tak ważnej akcji nie trzeba było długo mnie namawiać – przyznaje.

Do udziału w Kraków Business Run zaproszeni są przede wszystkim reprezentanci firm. Właśnie aspekt biznesowy za interesujący uważa aktor Mateusz Janicki, który pobiegnie już po raz drugi. – Poland Business Run jest imprezą drużynową i myślę, że z punktu widzenia firm i instytucji jest wydarzeniem integrującym zespoły. Atmosfera w czasie biegu jest wyjątkowa, wszyscy jednoczą siły dla beneficjentów biegu i oczywiście, by wspólnie w drużynie osiągnąć dobry wynik – mówi Janicki.

Tradycją staje się udział sztafet złożonych z przedstawicieli krakowskich teatrów. W tym roku na starcie staną drużyny Teatru Starego, Teatru Bagatela, Teatru im. J. Słowackiego, Teatru Variete, Teatru Ludowego i Teatru Szuka na Wynos. Aktor Juliusz Chrząstowski, razem z drużyną Teatru Starego pobiegnie już po raz czwarty. – Czas spędzony na trasie pozwala mi uświadomić sobie, jak ważne jest pokonywanie własnych granic i jak trudne jest codzienne życie osób, które potrzebują protez. Obecność na krakowskim rynku wśród tysięcy uczestników, ich entuzjazm i rywalizacja wyzwalają ogromny ładunek pozytywnej energii. Jednak najpiękniejszą rzeczą jest zobaczyć błysk radości w oczach beneficjentów Fundacji – uzasadnia swój udział.

W piątym Kraków Business Run pobiegnie także drużyna polskich sportowców z kapitanem Jankiem Ciepielą, biegaczem, którego koronnym dystansem jest 400 metrów. – Chyba jeszcze nigdy w życiu nie przebiegłem 3,8 km... – mówi Ciepiela. Po czym dodaje – Cóż, myślę, że dam radę!

Ciekawostką jest również start pierwszej w historii imprezy drużyny wojskowej, którą zgłosiła stacjonująca w Krakowie 6 Brygada Powietrznodesantowa.

Charytatywny bieg biznesowy Kraków Business Run odbędzie się 4 września 2016 i poprowadzi zabytkowymi uliczkami Krakowa. Imprezę zaplanowano jak co roku w formie pięcioosobowej sztafety na dystansie 3,8 km dla każdego zawodnika w zespole. Tego samego dnia, o godzinie 10.30 Poland Business Run wystartuje jednocześnie w Poznaniu, Katowicach, Warszawie, Łodzi, Wrocławiu i Gdańsku. Łącznie weźmie w nim udział blisko 16,5 tys biegaczy – to największa tego typu impreza w Polsce.

Organizatorzy Kraków Business Run 2016: Luxoft, UBS, Radisson Blu Hotel Kraków, Epam, Cisco, Urząd Miasta Krakowa, Zarząd Infrastrukury Sportowej w Krakowie

Sponsorzy główni Kraków Business Run 2016: UBS, Luxoft, Euroclear, Epam Motorola, GLS, Refitner.

pokaż metkę
Autor: KATARZYNA KRASOŃ
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat