Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Ostatnie w sierpniu „Drugie Życie Książki”

Zapraszamy na ostatnie w sierpniu Drugie Życie Książki. Tym razem na miłośników książek czeka regularna wymiana. W niedzielę, o godzinie 15:00 w Forum Przestrzenie będzie można zdobyć jeszcze nieprzeczytane tytuły a jednocześnie podzielić się tymi, które już dobrze znamy.

Wymiana jest bezgotówkowa, a wziąć udział może każdy. Zasady są proste: wystarczy przynieść co najmniej jedną, a maksymalnie dziesięć książek. Ważne, aby były one w dobrym stanie. Książki wydane przed 1995 rokiem będzie można wymienić tylko na inne książki wydane do 1995 roku. Osoby, które przyniosą nowe książki (wydane po 1995 roku) – mogą wybierać do woli, zarówno spośród nowych, jak i starszych tomów.

Wyjątkowa akcja, wielka, bezpłatna wymiana książek – Drugie Życie Książki – to nie lada gratka dla miłośników literatury. Każdy kto ma w domu prywatną biblioteczkę wie, że sam fakt posiadania książek na półce jest powodem do dumy i radości. I choć wszystkie, z definicji, darzy bezinteresowną miłością, po chwili zastanowienia wskazać mógłby przynajmniej jedną pozycję, w stosunku do której żywi uczucia nieco mniejsze – pochopny zakup, nietrafiony prezent, utwór, z którego się wyrosło, lub który po prostu się znudził. Książka, której nikt nie bierze w ręce traci swą magiczną moc. Nie można jej zmarnować! Nasza rada? Znajdź jej nowego właściciela!

Drugie Życie Książki to przedsięwzięcie Krakowskiego Biura Festiwalowego. Drugie Życie Książki wciąż się rozwija. W minionym roku blisko 3 500 krakowian wymieniło się 16 000 książek, co czyni ubiegłoroczną odsłonę akcji największą jak do tej pory.

pokaż metkę
Autor: NATALIA WÓJS
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2016-08-19
Data aktualizacji: 2016-08-21
Powrót

Zobacz także

Znajdź