Nasze Miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Zdefiniują, jaka powinna być idea współczesnego miasta

Od 6 do 8 lipca w Krakowie odbędzie się 11. Międzynarodowy Kongres z cyklu CTV Ciudad y Territorio Virtual (Virtual Cities and Territories). Główny temat to „Powrót do idei miasta”. Gościem specjalnym Kongresu będzie urbanista i teoretyk architektury Nikos A. Salingaros.

Kongresy CTV organizowane są cyklicznie w europejskich państwach takich jak Hiszpania, Portugalia czy Włochy oraz krajach Ameryki Łacińskiej (Chile, Brazylia, Meksyk). Po raz pierwszy konferencja odbędzie się w Polsce. Kraków stanie się forum międzynarodowej debaty o kondycji współczesnych miast, ale i o kondycji człowieka wobec problematyki wirtualnej i realnej osady.

Do dyskusji zaproszeni są architekci, urbaniści, planiści, ekonomiści przestrzeni, inżynierowie transportu, geografowie, socjolodzy, psycholodzy, antropolodzy, kulturoznawcy, animatorzy kultury, historycy, filozofowie i ekonomiści. Goście wydarzenia podyskutują w ramach 10 paneli tematycznych m.in. o idei i różnych modelach miast, procesach urbanistycznych, kompozycjach urbanistycznych, politykach zarządzania osadami ludzkimi, inteligencji miast, wirtualności w miejskiej rzeczywistości.

W Kongresie weźmie udział Nikos A. Salingaros, światowej sławy urbanista i teoretyk architektury. 6 lipca (w środę) o 10.30 wygłosi on wykład otwierający Kongres (w sali audytoryjnej Wydziału Architektury PK, ul. Podchorążych 1 w Krakowie, II piętro). 

Organizatorami wydarzenia są Instytut Projektowania Urbanistycznego Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej, Centre de Política de Sòl i Valoracions Escola Tècnica Superior d’Arquitectura de Barcelona, Universitat Politecnica de Catalunya oraz Komitet Urbanistyki i Architektury Polskiej Akademii Nauk.

Więcej informacji na stronie internetowej Kongresu.

pokaż metkę
Autor: KAMIL POPIELA
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2016-07-04
Data aktualizacji: 2016-07-06
Powrót

Zobacz także

Znajdź