Biznes rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

MPWiK #ekoLIDEREM Małopolski z Medalem Europejskim

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Krakowie znalazło się wśród laureatów konkursu #ekoLIDERZY Małopolski. Wodociągi Krakowskie otrzymały także Medal Europejski, prestiżową nagrodę przyznawaną przez Buisness Centre Club.

Nagrodę #ekoLIDER w kategorii #ekoPROJEKT UE odebrał Ryszard Langer, prezes zarządu Wodociągów Krakowskich. Komisja Konkursowa doceniła zrealizowane przez MPWiK w Krakowie przy współudziale funduszy unijnych projekty „Gospodarka wodno-ściekowa w Krakowie” etap II i III.

W ramach tych zadań przeprowadzono modernizację i rozbudowę oczyszczalni ścieków Kujawy, dzięki której możliwe było spełnienie podwyższonych, rygorystycznych norm związanych z usuwaniem związków biogennych ze ścieków. Wybudowano także nowe zbiorniki wodociągowe Górka Narodowa Wschód stanowiące swoistą rezerwę wody dla północno-wschodniej części miasta. Kapituła konkursu doceniła fakt, że przeprowadzone inwestycje w znaczący sposób przyczyniają się do ochrony środowiska naturalnego oraz wpływają na standard i komfort życia mieszkańców.

Z kolei Medal Europejski został przyznany Wodociągom w kategorii „Usługa” za Program Edukacji Ekologicznej MPWiK – „Akademia Kropelki”. Medal Europejski jest niekomercyjnym, ogólnopolskim przedsięwzięciem promującym ideę Unii Europejskiej wśród przedsiębiorców. Wyróżniane są wyroby i usługi, które swoim standardem nie odbiegają od poziomu europejskiego.  

nagroda

pokaż metkę
Autor: KAMIL POPIELA
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2016-06-09
Data aktualizacji: 2016-06-09
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat