Nasze miasto rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Kładka Ojca Bernatka i TAURON Arena rozbłysną na fioletowo

W czwartek 19 maja w związku ze Światowym Dniem Nieswoistych Zapaleń Jelit Kładka Ojca Bernatka i TAURON Arena zostaną podświetlone w fioletowym kolorze. W ten sposób Kraków solidaryzuje się z chorymi. W podobnej akcji bierze udział wiele miast na całym świecie.

Fot. Paweł Krawczyk/krakow.pl
Paweł Krawczyk/krakow.pl

W poprzednich latach wiele znanych budynków w tym dniu zostało podświetlonych w tym kolorze. M.in. Gateshead Millennium Bridge, łączący angielskie miasta Newcastle i Gateshead, wieże Blackpool Tower czy Spinnaker Tower. W tym roku dołączą do tego grona Mała Syrenka w Kopenhadze, Pałac de Cibeles w Madrycie, wodospady Niagara, a także wieża CN w Toronto.

- Bardzo zależy nam na zwróceniu uwagi społeczeństwa na problemy osób cierpiących na nieswoiste zapalenia jelit, a obchody 19 maja właśnie temu służą. W ramach akcji edukacyjnej organizujemy także spotkania oraz piknik dla dzieci i dorosłych – zapowiada dr Małgorzata Sładek, Prezes Oddziału Małopolskiego Polskiego Towarzystwa Wspierania Osób z Nieswoistymi Zapaleniami Jelita.

Więcej informacji na temat przeprowadzanej w Krakowie akcji można znaleźć na stronie internetowej Polskiego Towarzystwa Wspierania Osób z Nieswoistymi Zapaleniami Jelita.

Zachęcamy także do sprawdzenia, jakie budynki na świecie zostaną podświetlone na fioletowo.

pokaż metkę
Autor: KAMIL POPIELA
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat