Nauka i edukacja rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Słowacja bliska i ciekawa - konkurs dla uczniów

Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana wraz z Konsulatem Generalnym Republiki Słowacji w Krakowie zapraszają uczniów małopolskich gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych (całe klasy szkolne) do udziału w konkursie plastycznym "Słowacja – bliska i ciekawa". Nagrodą główną dla zwycięskiej klasy i jej dwóch opiekunów jest całodniowy, grupowy bilet wstępu do Tatralandii oraz nocleg w Holiday Village Tatralandia wraz z kolacją i śniadaniem. Dodatkową nagrodą w konkursie jest całodniowy, grupowy bilet wstępu do Tatralandii dla klasy, która zajmie drugie miejsce na podium.

Pierwszy etap konkursu – przesyłanie prac - trwa do 31 maja br. Uczniowie zgłaszanej klasy wykonują wspólnie jedną pracę plastyczną - plakat zachęcający do odwiedzenia Słowacji. Ma to być praca wykonana w dowolnej technice (także przy pomocy komputerowych programów graficznych) w formie plakatu o wymiarach 70 cm x 100 cm. Gotową pracę konkursową należy sfotografować i zapisać w pliku w formacie .jpg (nieprzekraczającym wielkości 5MB), a jeśli praca została wykonana w programie graficznym - powinna również zostać zapisana w pliku w formacie .jpg (nieprzekraczającym wielkości 5MB).

Plik z pracą konkursową należy przysłać wraz z wypełnioną kartą zgłoszeniową drogą elektroniczną na adres konkursy@cmjordan.krakow.pl lub dostarczyć na nośniku pamięci (pendrive, płyta CD, karta SD) za pomocą poczty lub osobiście do siedziby organizatora do 31 maja 2016 r. Szczegółowe warunki konkursu, w tym informacje dotyczące przygotowania i przesłania pracy konkursowej, są zawarte w regulaminie dostępnym na stronie www.cmjordan.krakow.pl.


W drugim etapie wszystkie nadesłane prace spełniające warunki konkursowe zostaną opublikowane na fanpejdżu Tatralandii (sponsora konkursu) w serwisie społecznościowym Facebook.pl (www.facebook.com/tatralandia.official). W dniach 6-12 czerwca można będzie oddawać na nie głosy - klikając przycisk "lubię to". Prace konkursowe zostaną również ocenione przez jury w składzie: przedstawiciel Konsulatu Generalnego Republiki Słowacji w Krakowie, przedstawiciel Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana, przedstawiciel sponsora Tatry Mountain Resorts, artysta plastyk, przedstawiciel agencji reklamowej. Jury weźmie pod uwagę następujące kryteria: poziom arystyczno-plastyczny, kreatywność, staranność, nowatorstwo, pomysłowość. Następnie, w przypadku każdej pracy, zsumowane zostaną punkty przyznane przez jurorów oraz punkty zdobyte przez „polubienia” na fanpejdżu Tatralandii (zgodnie z zapisami w regulaminie konkursu).

Nagrodę główną - całodniowy, grupowy bilet wstępu do Tatralandii oraz nocleg w Holiday Village Tatralandia wraz z kolacją i śniadaniem - zdobędzie klasa, której praca uzyska największą łączną liczbę punktów.

Dodatkowo w dniach 21-27 czerwca pod opublikowaną na fanpejdżu sponsora zwycięską pracą konkursową użytkownicy serwisu będą mogli zostawiać komentarze odpowiadające na pytanie: „Dlaczego wybieram Słowację?” Autor najciekawszego komentarza, wyłoniony do 30 czerwca 2016 r. przez jury, wygra całodzienny, podwójny bilet wstępu do Tatralandii.

pokaż metkę
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2016-05-13
Data aktualizacji: 2016-05-13
Powrót

Zobacz także

Znajdź