Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Ruszyły wspólne kontrole strefy płatnego parkowania

Strażnicy miejscy i pracownicy spółki Miejska Infrastruktura wspólnie kontrolują strefę płatnego parkowania. Cel? Podejmowanie interwencji w przypadkach celowego unikania opłat za postój.

Fot. Magiczny Kraków
Magiczny Kraków

- Za nami pierwsze wspólne kontrole obejmujące  obszar Krowodrzy. Prowadzone były 28 kwietnia i 9 maja – informuje Piotr Kącki, Prezes Miejskiej Infrastruktury. W efekcie, strażnicy wystawili kilka mandatów, skierowali jeden wniosek do sądu, jeden z kierowców został pouczony. Z kolei kontrolerzy wystawili kilkadziesiąt zawiadomień dotyczących opłaty podwyższonej.

Jaki jest cel wspólnych kontroli? – Chcemy uświadomić kierowców, że parkując w strefie płatnego parkowania nie unikną opłat, a próba uchylania się od tego obowiązku poprzez parkowanie w miejscach niedozwolonych wiązać się będzie z konsekwencjami wynikającymi z nieprzestrzegania przepisów prawa o ruchu drogowym. Sporo jest bowiem przypadków, kiedy nasi kontrolerzy mają problem z wyegzekwowaniem takiego obowiązku. Wspólne patrole prowadzone ze Strażą Miejską stanowią duże wsparcie – mówi prezes Kącki.

Takie kontrole będą kontynuowane. W kolejnych tygodniach pracownicy spółki i strażnicy skupią się na tych rejonach miasta, gdzie dochodzi do największej liczby przypadków unikania opłat.

pokaż metkę
Autor: JAN MACHOWSKI
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat