Nasze Miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Przeprowadzka Urzędu Miasta do dawnego Szkieletora [FOTO]

Drodzy czytelnicy, uprzejmie informujemy, że informacja o przeprowadzce Urzędu Miasta do dawnego Szkieletora była żartem z okazji prima aprilis.

Dla przypomnienia poniżej treść komunikatu:

Jeszcze kilka miesięcy temu mało kto wierzył, że budowa legendarnego krakowskiego Szkieletora, którego obecna oficjalna nazwa to Unity Tower, zostanie kiedykolwiek ukończona. Jednakże w środę (30 marca) na terenie budowy pojawiły się maszyny i od trzech dni trwają prace. Wszystko wskazuje więc na to, że niedokończony bezużyteczny budynek, który przez kilkadziesiąt lat szpecił nasze miasto, zamieni się niedługo w miejsce tętniące życiem. W Unity Centre swoją siedzibę będzie miał Urząd Miasta Krakowa i większość podległych mu jednostek.

Prawdopodobnie już za kilka lat do Unity Centre będziemy przyjeżdżać, żeby zarejestrować samochód, zgłosić pobyt czasowy czy odebrać dowód osobisty. Będzie można też kupić abonament strefy płatnego parkowania i załatwić prawie każdą sprawę prowadzoną przez jednostki miejskie, które docelowo tam właśnie będą miały swoją siedzibę. Nazwa Unity Centre nie jest przypadkowa - w jednym budynku znajdą się wszystkie jednostki Urzędu Miasta Krakowa, rozsiane do tej pory w całym mieście. Na potrzeby UMK według wstępnych planów, ma zostać przeznaczone 10 górnych poziomów wieżowca (najwyższe zajmie Grodzki Urząd Pracy oraz Centrum Obsługi Inwestora). Na samej górze powstanie ogólnodostępna restauracja z widokiem na Kraków.

- Nowa siedziba niewątpliwie przyczyni się do jeszcze lepszej obsługi naszych mieszkańców. Pod jednym adresem znajdą oni wszystkie miejskie jednostki. Nie będą już musieli zastanawiać się, gdzie należy się udać, aby wykupić abonament parkingowy czy też złożyć wniosek w sprawie programu "Rodzina 500+" - mówi Jan Machowski z biura prasowego UMK.

Biurowiec Unity Centre powstanie przy Rondzie Mogilskim. Będzie to przebudowany słynny szkieletor - najwyższa, bo mierząca blisko 93 metrowa konstrukcja w Krakowie. Budynek powstawał w latach 1975-1979 z przeznaczeniem na siedzibę Naczelnej Organizacji Technicznej. Niestety jego wykończenie wstrzymano ze względów ekonomicznych.

Unity Tower to 27-kondygnacyjny biurowiec o powierzchni około 16,5 tys. metrów kwadratowych. Będzie mu towarzyszyć University Office - 9-kondygnacyjny obiekt oferujący powierzchnię około 7,2 tys. metrów kwadratowych. Trzeci budynek to 6-kondygnacyjny Eastern Office Building, oferujący blisko 11 tysięcy metrów kwadratowych.

Nie ma jeszcze dokładnych planów dotyczących zagospodarowania budynków obecnie wykorzystywanych przez UMK, choć jest inwestor, który w Pałacu Wielopolskich przy pl. Wszystkich Świętych chciałby stworzyć galerię handlową w stylu londyńskiego Harrodsa.

Wizualizacja-004-Napis-High.jpg
Unity Centre wizualizacje Materiały prasowe Unity Centre
Wizualizacja-011-High.jpg
Unity Centre wizualizacje Materiały prasowe Unity Centre
Wizualizacja-021-High.jpg
Unity Centre wizualizacje Materiały prasowe Unity Centre
Wizualizacja-073-High.jpg
Unity Centre wizualizacje Materiały prasowe Unity Centre
Wizualizacja-A5-High.jpg
Unity Centre wizualizacje Materiały prasowe Unity Centre
Wizualizacja-Entrance-Lobby-High.jpg
Unity Centre wizualizacje Materiały prasowe Unity Centre
Wizualizacja-Entrance-Western-Building-High.jpg
Unity Centre wizualizacje Materiały prasowe Unity Centre
Wizualizacja-Lotnicza-High.jpg
Unity Centre wizualizacje Materiały prasowe Unity Centre
Wizualizacja-051-High.jpg
Unity Centre wizualizacje Materiały prasowe Unity Centre
Wizualizacja-28-High.jpg
Unity Centre wizualizacje Materiały prasowe Unity Centre
Wizualizacja-019-High.jpg
Unity Centre wizualizacje Materiały prasowe Unity Centre
Wizualizacja-88-High.jpg
Unity Centre wizualizacje Materiały prasowe Unity Centre
Wizualizacja-Restauracja-Final-High.jpg
Unity Centre wizualizacje Materiały prasowe Unity Centre
Wizualizacja-004-Napis-High.jpg
Wizualizacja-011-High.jpg
Wizualizacja-021-High.jpg
Wizualizacja-073-High.jpg
Wizualizacja-A5-High.jpg
Wizualizacja-Entrance-Lobby-High.jpg
Wizualizacja-Entrance-Western-Building-High.jpg
Wizualizacja-Lotnicza-High.jpg
Wizualizacja-051-High.jpg
Wizualizacja-28-High.jpg
Wizualizacja-019-High.jpg
Wizualizacja-88-High.jpg
Wizualizacja-Restauracja-Final-High.jpg
pokaż metkę
Autor: TOMASZ RÓG
Osoba publikująca: MARCIN FABER
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Data publikacji: 2016-04-01
Data aktualizacji: 2016-04-01
Powrót

Zobacz także

Znajdź