Nauka i edukacja rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Wkrótce konferencja „Interakcja-Integracja”

W dniach 16 do 18 marca na terenie Muzeum Inżynierii Miejskiej odbędzie się VIII Konferencja pt. „Interakcja-Integracja”. To coroczne spotkanie instytucji zajmujących się edukacją nieformalną.

Organizowana od 2007 roku konferencja pozwoliła na uformowanie się środowiska, które świadome swoich celów i siły tkwiącej we wspólnym działaniu, postanowiło się zjednoczyć. W 2013 roku powstało Porozumienie Społeczeństwo i Nauka SPiN, które skupia 28 członków (centra nauki, fundacje, stowarzyszenia, ośrodki kultury, muzea, planetaria, ogrody botaniczne, uczelnie) oraz 7 podmiotów wspierających (firmy komercyjne i jednostki samorządowe).

Poruszane podczas konferencji zagadnienia będą dotyczyć modeli interaktywnych, warsztatów edukacyjnych, współpracy centrów nauki z naukowcami, udostępniania wystaw osobom niepełnosprawnym. Na stronie Muzeum Inżynierii Miejskiej dostępny jest szczegółowy program i lista uczestników spotkania. Warto zwrócić uwagę, że konferencja odbywa się w Krakowie po raz pierwszy, a Muzeum Inżynierii Miejskiej starało się o jej organizację ze względu na mające powstać w Krakowie Małopolskie Centrum Nauki. Konferencja będzie okazją do dyskusji jaki charakter powinno mieć małopolskie centrum.

pokaż metkę
Autor: ANNA WAWRUCH
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2016-03-14
Data aktualizacji: 2016-03-15
Powrót

Zobacz także

Znajdź