Nasze Miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Aplikacja mobilna o Strefie Płatnego Parkowania coraz popularniejsza

Już blisko 700 użytkowników pobrało na swoje mobilne urządzenia aplikację InfoParking. Od niedawna jest ona także dostępna także na AppStore.

Aplikacja mobilna InfoParking to uruchomione przez dwoma miesiącami innowacyjne rozwiązanie, które użytkownikom Strefy Płatnego Parkowania zaproponowała spółka Miejska Infrastruktura. Pomaga ona m.in. odnaleźć najbliższy parkometr znajdujący się w miejscu postoju naszego pojazdu. Dzięki geolokalizacji, łatwiej odnajdziemy także zaparkowany samochód. W aplikacji są wszelkie przydatne informacje na temat Strefy Płatnego Parkowania: a więc ile kosztuje postój, jakie są metody płatności, kiedy i w jakich godzinach obowiązuje strefa płatnego, wreszcie - gdzie mieści się biuro SPP. Na mapie jest też zaznaczony „Parking Przy Muzeum”, którego operatorem od 1 stycznia jest spółka Miejska Infrastruktura.

Obecnie, po dwóch miesiącach od uruchomienia aplikacji InfoParking, została ona pobrana przez 623 użytkowników urządzeń wyposażonych w system Android. Co ważne, od niedawna aplikacja jest też dostępna dla osób korzystających ze sprzętu firmy Apple. Ze sklepu AppStore pobrały ją dotychczas 72 osoby.

Po przeprowadzonym niedawno odświeżeniu aplikacji oferuje ona już nie tylko informacje o lokalizacji parkometrów, ale również można zapoznać się z mapą Strefy Płatnego Parkowania. W zakładce „Mapa”, która zastąpiła zakładkę „Parkometry” dodano też kilka przydatnych informacji dla użytkowników. Łatwiej znajdziemy też biuro Strefy Płatnego Parkowania. Teraz po kliknięciu adresu w zakładce „Biuro”, lokalizacja biura wskazywana jest na mapie.

W ramach odświeżania aplikacji użytkownicy otrzymają też komunikat potwierdzający skasowanie pozycji GPS zostawionego pojazdu.

 

pokaż metkę
Autor: JAN MACHOWSKI
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2016-03-11
Data aktualizacji: 2016-03-14
Powrót

Zobacz także

Znajdź