Nasze miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Masz pytanie w sprawie programu „Rodzina 500 plus”? Ruszyła infolinia

Uruchomiona została infolinia Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej na temat programu „Rodzina 500 plus”. Sam program rusza za miesiąc. W każdym urzędzie wojewódzkim działa już informacja telefoniczna dotycząca programu.

W Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim infolinia jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 17.00. Mogą z niej skorzystać rodzice i opiekunowie zainteresowani świadczeniem, ale także pracownicy samorządów. Wszelkie informacje można uzyskać pod numerami: 

  • 12 392 15 83 – informacje dla rodziców i opiekunów,
  • 12 392 15 85 – informacje dla pracowników jednostek samorządu terytorialnego.

Dodatkowy kontakt: rodzina500plus@malopolska.uw.gov.pl.

Urząd Miasta Krakowa planuje od 1 kwietnia rozpocząć przyjmowanie wniosków o wypłatę świadczenia wychowawczego w ramach programu „Rodzina 500 plus”. O świadczenie to w Gminie Miejskiej Kraków ubiegać się będzie ok. 38 tys. rodzin dla blisko 50 tys. dzieci.

Wniosek o wypłatę świadczenia będzie można złożyć w sześciu lokalizacjach:  ul. Stachowicza 18, os. Zgody 2, ul. Wielicka 28a, ul. Powstania Warszawskiego 10, pl. Wszystkich Świętych 3-4, i CH „Bonarka” ul. Kamieńskiego 11, I piętro lokal G 26. Od  21 marca pracownicy Urzędu Miasta Krakowa będą udzielać w tych miejscach szczegółowych informacji. 

Ponadto wnioski będą przyjmowane w filiach MOPS: os. Na Kozłówce 27, ul. Praska 52, ul. Józefińska 14, ul. Słowackiego 46, ul. Radzikowskiego 37, os. Szkolne 34.

Wnioski będzie również można składać w wersji elektronicznej, jeśli posiada się podpis kwalifikowany lub zaufany profil na ePUAP-ie. Aby uzyskać profil zaufany, należy założyć konto na ePUAP, pod adresem: http://www.epuap.gov.pl/.

Planuje się również zorganizowanie pięciu grup po dwie osoby, tzw. mobilnych. Osoby te zostaną wyposażone w laptopy i zgodnie z ustalonym harmonogramem będą przyjmowały wnioski o świadczenia wychowawcze w największych szkołach i przedszkolach na terenie Krakowa.

Szczegółowe informacje na temat warunków ubiegania się o wypłatę świadczenia wychowawczego oraz formularze wniosków będą dostępne na stronie www.sprawyspoleczne.krakow.pl oraz www.bip.krakow.pl

Przypomnijmy, rodziny co miesiąc dostaną po 500 zł na drugie i kolejne dziecko. Te, których dochody na osobę nie przekraczają 800 zł (1200 zł w przypadku niepełnosprawnego dziecka), dostaną pieniądze również na pierwsze dziecko.

pokaż metkę
Autor: JOANNA DUBIEL
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2016-03-02
Data aktualizacji: 2016-03-04
Powrót

Zobacz także

Znajdź