Kultura rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Wystawa czasowa: „Różne drogi odbudowy”

W Muzeum Historycznym Miasta Krakowa 10 marca (czwartek) o godz. 12.00 zostanie otwarta wystawa czasowa „Różne drogi odbudowy. Doświadczenia i  spostrzeżenia w odnawianiu miast Polski i Frankonii po 1945 roku”.

Fot. mhk.pl
mhk.pl

Tematyka wystawy poświęcona jest odbudowie po II wojnie światowej wybranych miast w Polsce i Frankonii – Warszawy, Gdańska i Wrocławia oraz Würzburga, Aschaffenburga i Schweinfurtu. Ekspozycja jest kontynuacją konferencji pod tytułem „Różne drogi odbudowy. Doświadczenia i spostrzeżenia w odnawianiu zniszczonych miast”, która odbyła się we wrześniu 2011 roku w Würzburgu. Wystawa powstała w oparciu o zbiory różnych instytucji polskich i niemieckich (archiwów, muzeów, bibliotek). Towarzyszy jej katalog w języku polskim.

Wystawa, przygotowana przez Polską Misję Historyczną przy Uniwersytecie Juliusza Maksymiliana w Würzburgu, była prezentowana m.in. na Uniwersytecie w Würzburgu, w Muzeum Historycznym Miasta Warszawy oraz we Wrocławiu i otrzymała pozytywne recenzje w prasie polskiej i niemieckiej. W Muzeum Historycznym Miasta Krakowa będzie ją można oglądać od 10 marca do 10 kwietnia 2016.

Wernisaż wystawy: 10 marca 2016 r. o godz. 12.00 w Sali Miedzianej Pałacu Krzysztofory (Rynek Główny 35). Podczas wernisażu Paulina Świątek z Biura Stołecznego Konserwatora Zabytków w Warszawie wygłosi wykład pt. „Warszawskie drogi odbudowy”.

pokaż metkę
Autor: ANNA WAWRUCH
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat