Nasze miasto rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Jest decyzja środowiskowa dla przebudowy al. 29 Listopada

Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska utrzymał w mocy decyzję środowiskową dla przebudowy al. 29 Listopada od ul. Opolskiej do granic miasta. To jedna z kluczowych miejskich inwestycji w północnej części Krakowa.

Fot. Magiczny Kraków
Magiczny Kraków

Decyzja Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska, który podtrzymał wydaną jesienią 2014 roku decyzję środowiskową dla przebudowy alei 29 Listopada oznacza w praktyce odblokowanie działań, których celem jest realizacja ważnego dla mieszkańców zadania. - Teraz opracowany zostanie Program Funkcjonalno-Użytkowy, który będzie podstawą do ogłoszenia przetargu w trybie zaprojektuj i zbuduj. Wykonawca powinien być wyłoniony jeszcze w pierwszej połowie tego roku – informuje Piotr Hamarnik z ZIKIT.

W kolejnym etapie przygotowany będzie projekt, złożony wniosek o zezwolenie na realizację inwestycji drogowej (ZRID). Roboty budowlane powinny zacząć się w 2017 roku.

Przypomnijmy, że przebudowa „wyjazdówki” na Warszawę to jedno ważniejszych zadań, które Miasto realizuje w północnej części Krakowa. Przygotowywana jest budowa linii krakowskiego szybkiego tramwaju do Górki Narodowej i Azorów. Pierwsza trasa jest na etapie uzyskiwania decyzji środowiskowej. W przypadku linii na Azory prowadzone są konsultacje społeczne. Oba zadania powinny zakończyć się w ciągu kilku najbliższych lat.

Z mniejszych projektów – trwa remont ulic Siewnej i Reduta, w kolejce czeka ul. Łokietka. Kolejna ważna inwestycja to ścieżka od ul. Sosnowieckiej wzdłuż ul. Conrada i Opolskiej do ul. Mackiewicza. Zadanie jest w tegorocznym budżecie miasta.
 

pokaż metkę
Autor: JAN MACHOWSKI
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący:
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat