Komunikat archiwalny

Przestępny problem

Podczas pierwszego posiedzenia w 2016 roku Komisja Infrastruktury ustaliła terminy najbliższych posiedzeń i listę tematów, jakimi będzie się zajmować. Dodatkowo radni poruszyli sprawę ważności abonamentów postojowych w strefie parkowania.

Przestępny problem
Fot. Magiczny Kraków

Kierujący pracami Komisji Infrastruktury Edward Porębski, podając listę zagadnień którymi zespół będzie się zajmował, zaznaczył:  – Tematy będą uzupełniane na bieżąco. Wachlarz spraw, nad którymi pracujemy jest tak szeroki, że jest praktycznie niemożliwe przewidzieć z dużym wyprzedzeniem kolejne kwestie wymagające interwencji.

Jak gdyby na potwierdzenie tych słów, w związku z licznymi zapytaniami mieszkańców, awansem harmonogram poniedziałkowego posiedzenia został rozszerzony o sprawozdanie Miejskiej Infrastruktury w sprawie ważności abonamentów uprawniających do korzystania ze strefy parkowania.

Zbigniew Putaj, wiceprezes miejskiej spółki, do której właśnie należy nadzór m.in. nad parkingami w mieście, został zapytany o to, czy ważność rocznych abonamentów zakupionych w bieżącym, przestępnym roku, będzie wydłużona o jeden dzień.

– Choć odbieraliśmy wiele sygnałów od krakowian właśnie w tej sprawie, stwierdziliśmy, że nie będziemy wprowadzać żadnych zmian, zatem ważność rocznego abonamentu będzie wynosić 365 dni. Po pierwsze, nie byłoby to uczciwe wobec osób kupujących tę usługę w roku poprzednim. Po drugie abonamenty kupowane są przez cały rok, a przecież ten dodatkowy dzień dodajemy do lutego, czyli praktycznie na początku roku – wyjaśnił radnym wiceprezes Putaj.

Pokaż metkę
Autor: DAMIAN ŻELEZIK
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także