Nasze miasto rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Nowy regulamin budżetu obywatelskiego

Pod obrady środowej (16 grudnia) sesji Rady Miasta Krakowa trafił projekt uchwały w sprawie Regulaminu budżetu obywatelskiego Miasta Krakowa. Dokument określa w formie regulaminu szczegółowe zasady i tryb realizowania przez Prezydenta Miasta Krakowa budżetu obywatelskiego.

Fot. krakow.pl
krakow.pl

Przedłożony przez Prezydenta Krakowa projekt regulaminu uwzględnia rekomendacje Rady Budżetu Obywatelskiego oraz zapewnia realizację wskazanych przez mieszkańców zadań w cyklu wieloletnim.

Nowy regulamin w większości oparty został na poprzednim, z uwzględnieniem rekomendacji zawartych w ewaluacji tegorocznej edycji. W budżecie obywatelskim znów będą mogły brać udział osoby, które ukończyły 16 lat – zarówno przy zgłaszaniu projektów zadań, jak również podczas głosowania nad nimi. Do zgłoszenia propozycji zadania znów będzie potrzebne poparcie co najmniej 15 mieszkańców Krakowa w przypadku projektów ogólnomiejskich i 15 mieszkańców w przypadku projektów dzielnicowych.

Nie będzie można zgłosić zadania, którego realizacja pochłonie całą pulę budżetu, zarówno ogólnomiejskiego, jak i dzielnicowego. Koszt zadania ogólnomiejskiego będzie musiał mieścić się w widełkach od 25.000 zł do 30% środków finansowych przeznaczonych na budżet obywatelski. Maksymalny koszt realizacji zadań dzielnicowych zależeć będzie od wysokości środków przeznaczonych przez Rady Dzielnic na realizację budżetu obywatelskiego.

Na projekty będzie można głosować za pośrednictwem dedykowanej platformy internetowej.

W przyszłym roku będziemy głosować na trzy wybrane zadania ogólnomiejskie i trzy dzielnicowe, przyznając im punkty od 1 do 3. Zwyciężają zadania z największą liczbą punktów.

Ocena formalno-prawna zgłoszonych propozycji potrwa do 31 maja.

pokaż metkę
Autor: JOANNA DUBIEL
Osoba publikująca: Tomasz Stankiewicz
Podmiot publikujący:
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat