Nauka i edukacja rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Nowa wystawa „Uratowane skarby podziemnego Lwowa”

W Muzeum Archeologicznym w Krakowie została otwarta wystawa czasowa „Uratowane skarby podziemnego Lwowa”. Prezentuje ona historię miasta widzianą przez pryzmat 15 lat ratowniczych badań archeologicznych. Ekspozycja to podróż przez wieki – począwszy od czasów sprzed założenia książęcego miasta (1300-1100 lat temu) do współczesności.

Wystawa składa się z 30 plansz tematycznych, zdjęć z miejsc prowadzenia prac wykopaliskowych, artystycznych wizji znanych lwowskich malarzy i reprodukcji starych map oraz krajobrazów miasta. Na ekspozycji prezentowane jest prawie 500 artefaktów, w tym rzadkie i unikalne znaleziska, np. taca cynowa z najstarszym godłem Lwowa wykonanym na przedmiocie metalowym, staroruskie enkolpiony, brązowa gotycka figurka błazna, kości do gry i wiele innych przedmiotów.


Organizatorami wystawy są Muzeum Archeologiczne w Krakowie i Ośrodek Naukowo-Badawczy „Ratownicza Służba Archeologiczna” Instytutu Archeologii NAN Ukrainy przy wsparciu Lwowskiej Rady Miasta. 
Przedsięwzięcie zostało objęte honorowym patronatem Marszałka Województwa Małopolskiego i Konsula Generalnego Ukrainy w Krakowie.

Wystawę można oglądać do marca przyszłego roku.

plakat

pokaż metkę
Osoba publikująca: PAULINA POLAK
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2015-11-25
Data aktualizacji: 2015-12-08
Powrót

Zobacz także

Znajdź