Nauka i edukacja rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Jubileusz 40-lecia Szkoły Podstawowej nr 117

W czwartek, 19 listopada Szkoła Podstawowa nr 117 im. Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej obchodziła jubileusz 40–lecia. W uroczystości wzięli udział uczniowie, ich rodzice, nauczyciele i absolwenci. Miasto Kraków reprezentowała Katarzyna Cięciak, Zastępca Prezydenta ds. Edukacji i Sportu.

Fot. archiwum SP 117
archiwum SP 117

- Cieszę się, że przy okazji jubileuszu mogę pogratulować Państwu tak wspaniałej pracy i wielu sukcesów. Gorąco dziękuję znakomitemu gronu pedagogicznemu, dyrekcji, uczniom oraz wszystkim, którzy w ciągu minionych lat tworzyli tradycję tej szkoły i dbali o jej rozwój – powiedziała Katarzyna Cięciak.

Szkoła Podstawowa nr 117 mieszcząca się przy ul. Kurczaba wyróżnia się wysokim poziomem kształcenia a uczniowie uzyskują dobre wyniki podczas egzaminów zewnętrznych. Mocną stroną placówki jest przemyślany program zajęć i inicjatyw pozalekcyjnych. Program ten daje uczniom szansę rozwijania różnych pasji, zdobywania nowych umiejętności i poszerzania obszaru zainteresowań. W efekcie uczniowie startują z powodzeniem we wszystkich możliwych konkursach: od olimpiad przedmiotowych po międzyszkolny turniej strażacki. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 117 angażują się w życie lokalnej społeczności, biorąc udział w inicjatywach podejmowanych choćby przez Towarzystwo Przyjaciół Prokocimia im. Jerzmanowskich.

Na wyróżnienie zasługuje prowadzona przez zaangażowanych nauczycieli edukacja obywatelska, która zaowocowała m.in. zwycięstwem absolwentów Szkoły w konkursie „8 wspaniałych”. Byłe uczennice tej szkoły znalazły się w gronie laureatów tego ważnego ogólnokrajowego konkursu –wśród ośmiorga najlepszych młodych wolontariuszy.

W programie obchodów jubileuszu 40–lecia istnienia Szkoły Podstawowej nr 117 znalazły się: spacer po szkole, oglądanie wystaw okolicznościowych, wpisy do księgi pamiątkowej oraz występ artystyczny pt. „Piękna czterdziestoletnia” w wykonaniu uczniów.

pokaż metkę
Autor: DOMINIKA BIESIADA
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat