Nasze Miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Dzienny Dom Senior-Wigor zaprasza od 2 listopada!

Przy ul. Zielony Dół 4 rozpoczyna działalność Dzienny Dom Senior-Wigor. Nowa placówka zaprasza osoby w wieku 60+, nieaktywne zawodowo. Dom czynny będzie od poniedziałku do piątku przez 8 godzin dziennie. 

Przygotowano szeroką ofertę aktywności dla seniorów – zajęcia ruchowe, kinezyterapia, treningi rehabilitacyjne, terapia zajęciowa, zajęcia sportowo-rekreacyjne oraz inne działania o charakterze prozdrowotnym. Uczestnicy będą mogli zaangażować się w działania na rzecz społeczności lokalnej, na przykład w wolontariat międzypokoleniowy, integrację międzypokoleniową. Zakres organizowanych zajęć aktywizujących i realizowanych usług będzie dopasowywany do pojawiających się potrzeb uczestników. Placówka będzie promowała również postawy samopomocowe.


Każdy z uczestników będzie miał zapewniony minimum jeden ciepły posiłek dziennie. Zadbano również o osoby, które mają trudności w poruszaniu się i zostanie im zapewniony dowóz na zajęcia.


Uruchomienie Domu było możliwe dzięki pozyskaniu dofinansowania z budżetu państwa w ramach Programu Wieloletniego „Senior-WIGOR” na lata 2015-2020. Projekt współfinansowany jest ze środków Gminy Miejskiej Kraków. 


Aby zostać uczestnikiem, należy zgłosić się do pracownika socjalnego Filii Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krakowie, właściwej ze względu na miejsce zamieszkania (adresy Filii na stronie internetowej MOPS www.mops.krakow.pl).  Szczegółowe informacje dotyczące zasad uczestnictwa i odpłatności uzyskać można pod numerami telefonów 12 616 53 10 lub 12 616 53 18.
Dom na zlecenie Gminy Miejskiej Kraków prowadzi Stowarzyszenie UNICORN z siedzibą w Krakowie – nr telefonu 12 425 11 02.
 

pokaż metkę
Osoba publikująca: PAULINA POLAK
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2015-10-29
Data aktualizacji: 2015-10-29
Powrót

Zobacz także

Znajdź