Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Muzyczne wspomnienia z Gali Seriali

Muzyka do Czasu honoru zyskała uznanie publiczności i krytyki nie tylko w Polsce, ale i za granicą, o czym świadczą choćby dwie nominacje do nagrody IMFCA — Międzynarodowego Stowarzyszenia Krytyków Muzyki Filmowej. Najpiękniejsze tematy muzyczne z tego właśnie serialu połączone z muzyką z Misji Afganistan mogliśmy usłyszeć podczas Międzynarodowej Gali Seriali w ramach 8. Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie.

Bartosz Chajdecki muzyką interesował się praktycznie od zawsze. Jest jednym z tych kompozytorów, którzy obdarzeni są niezwykłą inwencją melodyczną — jego tematy, zwłaszcza te fortepianowe, odznaczają się nieprzeciętną subtelnością i liryzmem. Swoje ścieżki dźwiękowe orkiestruje sam, znakomicie odnajdując się zarówno w ogromnych składach symfonicznych, jak i tych bardziej kameralnych. Sprawnie operuje poszczególnymi sekcjami orkiestry, tworząc często kilka przenikających się planów dźwiękowych. Umiejętnie balansuje także połączeniem muzyki konkretnej z elektroniczną w sposób nie pozbawiający tej pierwszej jej naturalności. 

Na Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie Chajdecki gościł nie po raz pierwszy. Podczas 4. edycji festiwalu organizatorzy poświęcili cały koncert muzyce z Czasu honoru. W tym roku krakowski kompozytor powrócił na festiwal ze znakomicie przyjętą, spektakularną suitą, w której w umiejętny sposób połączył swoją muzykę z dwóch seriali wojennych, których akcja rozgrywa się w tak odmiennych od siebie czasach.  Przypomnijmy sobie prawykonanie tego niezwykłego utworu.

Suita z Czasu honoru i Misji Afganistan.

Na kolejny film z Międzynarodowej Gali Seriali zapraszamy już za dwa tygodnie tradycyjnie na stronę internetową i fanpage Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie. 

Koncert Międzynarodowa Gala Seriali był organizowany we współpracy z HBO Polska i Varѐse Sarabande.

pokaż metkę
Autor: KATARZYNA KRASOŃ
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2015-10-16
Data aktualizacji: 2015-10-16
Powrót

Zobacz także

Znajdź