Rada Miasta rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Walka ze smogiem – ciąg dalszy

Walka ze smogiem, to temat, który dusi wszystkich krakowian. Dlatego miasto podejmuje szereg działań mających na celu poprawę tej sytuacji.

Komisja Ekologii i Ochrony Powietrza pod przewodnictwem Anny Prokop-Staszeckiej bez ustanku szuka rozwiązań, które należałoby zastosować, aby zmienić jakość powietrza, którym oddychają krakowianie. Tym razem podczas obrad komisji poruszono kwestię odnawialnych źródeł energii i ograniczenia niskiej emisji.


Nie ulega żadnej wątpliwości to, że problem jest złożony. Nie ma złotego środka, który oczyściłby powietrze nad Krakowem czy innymi polskimi miastami, borykającymi się ze smogiem. Dlatego każde z działań mogących zredukować ten trujący problem jest na wagę złota.


Członkowie komisji starali się podpatrzeć rozwiązania u naszych zachodnich sąsiadów, którym sprawa również nie jest obca. Dzięki zastosowaniu wielu sposobów tj.: przez maksymalne zastąpienie kotłów węglowych, zastosowanie wspomagania ogrzewania przez panele słoneczne, budowę inteligentnych systemów energetycznych wykorzystujących naturalne źródła energii, czy też rozwiązań komunikacyjnych udało się znacznie poprawić jakość powietrza.

pokaż metkę
Osoba publikująca: PAULINA POLAK
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2015-08-28
Data aktualizacji: 2015-08-28
Powrót

Zobacz także

Znajdź