Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Letnie Tanie Kinobranie. Pod gołym niebem

Już jutro, 20 sierpnia, Kino Pod Baranami zaprasza na szósty seans Letniego Taniego Kinobrania pod gołym niebem, na dziedzińcu Pałacu pod Baranami. W programie nagrodzone m.in. Oscarem i Europejską Nagrodą Filmową dzieło Paolo Sorrentino - "Wielkie piękno". Bilety tylko 7 złotych!

"Wielkie piękno" to kunsztownie skomponowana uczta wizualna, którą przygotował Paolo Sorrentino, twórca m.in. Wszystkich odlotów Cheyenne'a i Boskiego, jednogłośnie okrzyknięty przez krytyków filmowych nowym Fellinim. Nostalgiczna opowieść snuta przez Jepa Gamberdellę - dojrzałego mężczyznę, estetę, sybarytę i bon vivanta - stanowi hołd dla Wiecznego Miasta i dziesiątej muzy.

Film zyskał międzynarodowe uznanie, a reżyser został laureatem m.in. Europejskiej Nagrody Filmowej dla najlepszego filmu roku oraz Oscara za najlepszy film obcojęzyczny. Najnowsze dzieło Paolo Sorrentino, Młodość, którego premiera odbyła się na tegorocznym festiwalu w Cannes, wejdzie do kin już 18 września.

Arcydzieło, które powala i prowadzi na skraj szaleństwa (The New York Times). Wielka filmowa uczta - narodził się nowy Fellini (Variety).

Pokaz odbędzie się w nastrojowej scenerii dziedzińca renesansowego Pałacu pod Baranami. Na widzów czekają wygodne leżaki oraz zniżki w barach Pracowni pod Baranami i Piwnicy pod Baranami, które będą serwowały napoje także podczas seansu.

WIELKIE PIĘKNO | LA GRANDE BELLEZZA
reż. Paolo Sorrentino, Francja/Włochy 2013, 144' IT/JP/ES/CN

Oscary 2014, Złoty Glob 2014, Brytyjska Nagroda Filmowa BAFTA 2014: najlepszy film nieanglojęzyczny
Europejskie Nagrody Filmowe 2013: najlepszy film, najlepsza reżyseria, najlepszy aktor - Toni Servillo, najlepszy montaż, nominacja - najlepszy scenariusz
Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes 2013: oficjalna selekcja, konkurs główny

Jep Gamberdella (Toni Servillo) właśnie skończył 65 lat. Ten przystojny, czarujący mężczyzna w pełni korzysta z uroków życia. Chodzi na eleganckie kolacje i przyjęcia, gdzie - jako znany dziennikarz i nałogowy uwodziciel - jest zawsze mile widziany. W młodości napisał powieść, która przyniosła mu sławę i odtąd stale obraca się wśród włoskiej socjety kulturalnej. Na tarasie jego rzymskiego apartamentu z widokiem na Koloseum wydaje przyjęcia, na których „ludzka machina" - jak brzmiał tytuł jego powieści - rozbierana jest do naga. W dniu swoich urodzin Jep dokonuje bolesnego rozliczenia z dotychczasowym życiem.

BILETY: 7 zł.
Bilety dostępne w kasie Kina oraz online w dniu pokazu.

ORGANIZATORZY:
Kino Pod Baranami
AQL

PARTNERZY:
Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie
MOCAK Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie
Instytut Francuski
Filmotechnika
Polski Instytut Sztuki Filmowej
Filmoteka Narodowa
Sieć Kin Studyjnych i Lokalnych
Europa Cinemas

PATRONI MEDIALNI:
Karnet
Radio Kraków
Off Radio Kraków
Dziennik Polski
Filmweb
KulturaOnLine.pl
Magazyn Filmowy
Serwis Internetowy SFP
Magiczny Kraków www.krakow.pl
Krakow Post
Local Life
Lounge Magazyn
EKRANy

KINO POD BARANAMI
Rynek Główny 27, Kraków
(12) 423 07 68
www.kinopodbaranami.pl

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: PAULINA POLAK
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2015-08-19
Data aktualizacji: 2015-08-19
Powrót

Zobacz także

Znajdź