Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Rowerowe wycieczki po krakowskich szlakach

W ramach unijnego projektu VeloCitta sierpniu organizowane będą rowerowe wycieczki dla użytkowników KMK Bike po krakowskich szlakach turystycznych. Uczestnikom będzie towarzyszył licencjonowany przewodnik. W ramach tego projektu odbywają się też velo-wycieczki po krakowskich rozwiązaniach rowerowych.

Historię Krakowa, ciekawe miejsca i towarzyszące im legendy można poznać także na rowerze. W sierpniu Miasto Kraków organizuje trzy rowerowe wycieczki z licencjonowanym przewodnikiem z Agencji Usług Przewodnickich i Turystycznych „Renesans”.

Kolejne z sierpniowych wycieczek z przewodnikiem odbędą się według następującego grafiku:

  • 23 sierpnia br. „Szlakiem techniki miejskiej” o godz. 10:00, miejsce zbiórki: PLAC JANA NOWAKA JEZIORAŃSKIEGO, przed Galerią Krakowską
  • 29 sierpnia br. „Kraków w cieniu żywiołów” o godz. 15:00, miejsce zbiórki: PLAC BOHATERÓW GETTA

Każda z wycieczek będzie trwać ok. 3 godzin. Podobnie jak w przypadku organizowanych równolegle velo-wycieczek po krakowskich rozwiązaniach rowerowych, również ten projekt przeznaczony jest dla użytkowników miejskiej wypożyczalni rowerów KMK Bike.

Wszyscy uczestnicy wycieczek będą w trakcie ich trwania korzystać z roweru zupełnie za darmo! Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie, jednostka miejska zarządzająca wypożyczalnią, zobowiązał się do zwrotu kosztów wypożyczania roweru na czas wycieczki, a także godzinę przed, jak i godzinę po jej zakończeniu (w sumie 5 godzin).

Ilość miejsc na pojedynczą wycieczkę jest ze względów organizacyjnych limitowana, a o zapisie decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia można nadsyłać na adres mailowy: joanna.majdecka@um.krakow.pl lub pod numerem telefonu 12 616 87 70 (od poniedziałku do piątku w godz. 7:30-15:30). Prosimy o dopisek WYCIECZKA Renesans w tytule maila.

Zgłoszenia na wycieczkę w dn. 15 sierpnia przyjmowane są do 12 sierpnia, na wycieczkę w dn. 23 sierpnia do 19 sierpnia, a na wycieczkę w dn. 29 sierpnia do 26 sierpnia.

W zgłoszeniu bardzo prosimy o podanie następujących danych zgłaszanych uczestników: imię i nazwisko, adres e-mailowy i/lub numer telefonu oraz rozmiar koszulki T-shirt (XS, S, M, L, X, XXL). Wszyscy uczestnicy wycieczki na jej zakończenie otrzymają zestaw sympatycznych upominków rowerowych. Podanie numeru telefonu nie jest obowiązkowe, ale z pewnością ułatwi i przyspieszy ewentualny kontakt.

Wycieczki organizowane są przez Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Krakowa w ramach unijnego projektu VeloCitta. Prowadzącymi wycieczkę będą przewodnicy współpracujący z krakowską Agencją Usług Przewodnickich i Turystycznych „Renesans", cieszący się ogromnym doświadczeniem i długoletnim stażem.

Kolejne Velo-wycieczki z przewodnikiem planowane są już we wrześniu!

REGULAMIN

 

logotypy

pokaż metkę
Osoba publikująca: PAULINA POLAK
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2015-08-10
Data aktualizacji: 2015-08-21
Powrót

Zobacz także

Znajdź