Komunikat archiwalny

Bieganie lepiej zorganizowane

W czwartek (30 lipca) w siedzibie Zarządu Infrastruktury Sportowej odbyła się konferencja prasowa na temat współpracy Gminy Miejskiej Kraków oraz PZU przy organizacji imprez biegowych w Krakowie. O podpisanym porozumieniu opowiedzieli Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski oraz Prezes Zarządu PZU Andrzej Klesyk.

Bieganie lepiej zorganizowane
Fot. Paweł Krawczyk/www.krakow.pl

– Dzisiejsza umowa musi przynieść efekty w postaci jeszcze lepszej organizacji imprez, zwiększenia liczby uczestników czy określonych dla Miasta i PZU korzyści promocyjno-marketingowych. Wsparcie takiej firmy jak PZU jest niezbędne dla rozwoju naszych imprez biegowych oraz wydarzeń kulturalnych, dlatego chętnie podejmujemy tę współpracę – powiedział podczas konferencji Jacek Majchrowski. 

Przypomnijmy, w ubiegłym roku Kraków i  PZU – jako sponsor tytularny – zorganizowały 1. PZU Cracovia Półmaraton Królewski. Była to pierwsza wspólna impreza biegowa, która okazała się dużym sukcesem organizacyjnym. Z tego powodu partnerzy postanowili rozszerzyć zakres współpracy o Bieg Trzech Kopców, a od 2016 roku także o Cracovia Maraton. Porozumienie Gminy z PZU, które zostało dziś podpisane, przewiduje także współpracę Krakowa z PZU przy organizacji wydarzeń kulturalnych. 

Każdy z partnerów wnosi do tego przedsięwzięcia duże atuty. Kraków – atrakcyjne, znane w kraju i zagranicą wydarzenia biegowe, zlokalizowane w najbardziej atrakcyjnych miejscach (Rynek Główny, Stare Miasto w przypadku Cracovia Maraton,  TAURON Arena Kraków, gdzie będzie meta 9. PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego oraz Kopce Krakusa, Kościuszki i Piłsudskiego na starcie, trasie i mecie Biegu Trzech Kopców), PZU natomiast bogate doświadczenie i znaczące dokonania w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu.

Ponadto, dzięki temu, że sponsorem tytularnym wszystkich najważniejszych biegów w Krakowie zostało PZU, możliwa będzie lepsza i skuteczniejsza promocja tych imprez, a także realizacja celów Miasta i PZU, którymi są m.in. propagowanie zdrowego stylu życia, zachęcanie do uprawiania sportu i rekreacji. 

Krótki opis najbliższych imprez biegowych w Krakowie, objętych współpracą z PZU: 

4 października 2015 r. (niedziela)  9. PZU Bieg Trzech Kopców

Uczestnicy imprezy pokonają 13-kilometrową trasę pomiędzy trzema krakowskimi kopcami – Krakusa, Kościuszki i Piłsudskiego. Prawie 1/4 biegu wiedzie ścieżkami o nieutwardzonej nawierzchni. Różnica poziomów sięga 160 m. Ze względu na zróżnicowanie terenu w klasyfikacji międzynarodowej bieg został zaliczony jako „anglosaski”, w którym trasa prowadzi raz w górę raz w dół, w odróżnieniu od wersji „alpejskiej”, gdzie trasa w przeważającej części tylko się wznosi. Dystans należy pokonać w regulaminowym czasie 2,5 godziny. Limit zgłoszeń wynosi 2 500 osób. Jest to jedyny w Polsce bieg górski, który wiedzie przez centrum dużego miasta. 

24 października 2015 r. (sobota) - 2. PZU Cracovia Półmaraton Królewski

W sobotę, 24 października 2015 roku odbędzie się 2. PZU Cracovia Półmaraton Królewski. Ciekawostką jest lokalizacja mety 2. edycji PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego – w TAURON Arenie Kraków! 

Start nastąpi z kolei z ul. Lema, znajdującej się przed największą i najnowocześniejszą halą widowiskowo-sportową w Polsce. Pokonanie dystansu 21 km i 97,5 m w Krakowie to znakomite zakończenie sezonu biegowego. W 2. PZU Cracovia Półmaratonie Królewskim wystartować mogą również ci biegacze, którzy nie czują się jeszcze na siłach aby pokonać pełen dystans maratoński i dlatego nie zdecydowali  na wzięcie udziału w Cracovia Maraton. Impreza da im szansę na zmierzenie się z długą trasą, prowadzącą wśród zabytków i malowniczych uliczek Krakowa.

15 maja 2016 r. (niedziela) - 15. PZU Cracovia Maraton

15. edycja najważniejszej imprezy biegowej w Krakowie, jednej z największych w Polsce, zaliczanej do Korony Maratonów Polskich, zorganizowana zostanie 15 maja 2016 roku. Po raz trzeci z rzędu, start i meta 15. PZU Cracovia Maraton usytuowane będą na krakowskim Rynku Głównym. Zgodnie z hasłem imprezy: „z historią w tle”, uczestnicy maratonu przebiegną obok wielu wspaniałych zabytków podwawelskiego grodu. W 15. PZU Cracovia Maraton nowością jest możliwość zgłoszeń drużynowych.

Pokaż metkę
Autor: KATARZYNA KRASOŃ
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także