Nasze miasto rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Tablety dla aktywnych seniorów

– Tablety dla krakowian 60+ to wielka szansa na wyjście z cyfrowego zaniedbania i ciekawszą codzienność – powiedziała Anna Okońska-Walkowicz, Doradca Prezydenta Miasta Krakowa ds. Polityki Senioralnej, podczas dzisiejszego briefingu na temat współpracy Centrów Aktywności Seniora z firmą RCS2, partnerem edukacyjnym firmy Apple. Już na początku sierpnia seniorzy działający w miejskich CAS otrzymają pierwsze 40 tabletów. 

Z inicjatywy Anny Okońskiej-Walkowicz Miasto nawiązało współpracę z firmą RCS2, partnerem edukacyjnym firmy Apple w sprawie upowszechnienia technologii cyfrowej wśród osób starszych. Zgodnie z porozumieniem, RCS2 zapewni wsparcie techniczne i merytoryczne w postaci wypożyczenia tabletów dla seniorów uczęszczających do miejskich Centrów Aktywności Seniorów oraz szkolenia moderatorów, którzy następnie będą prowadzić zajęcia w CAS.  

– Z naszych obserwacji wynika, że seniorzy bardzo chętnie biorą udział w warsztatach z zakresu nowych technologii. Są to rzeczy, których chcą się uczyć – czują, że tego potrzebują. Jestem pewna, że możliwość regularnego korzystania z tabletów doda uroku życia osobom starszym, a także poprawi ich samopoczucie oraz samoocenę – dodała Anna Okońska-Walkowicz.

Na początek seniorzy działający w CAS otrzymają 40 tabletów. Docelowo ma ich być aż 100. Zaplanowano również specjalne spotkania szkoleniowe połączone z prezentacją sprzętu. Pierwsze z nich odbędzie się już 6 sierpnia przy ul. Wielopole 17a.

To jednak nie koniec działań w zakresie popularyzacji technologii cyfrowej wśród krakowian 60+. W przyszłości Miasto planuje również nawiązać współpracę z instytucjami, które korzystają z iPADów w celu dotarcia do jak największej liczby seniorów i rozszerzenie działalności szkoleniowej.  

Przypomnijmy, od 1 lipca w Krakowie rozpoczęło działalność 10 miejskich Centrów Aktywności Seniora. Do 2020 ma ich być 54 – po trzy w każdej dzielnicy. Miasto przeznaczy na ten projekt 14 mln zł. Najważniejszym celem CAS jest poprawa jakości życia osób starszych m.in. poprzez aktywizację seniorów oraz wsparcie w zakresie nowych technologii.

pokaż metkę
Autor: KATARZYNA KRASOŃ
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2015-07-22
Data aktualizacji: 2015-07-24
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat