Nasze miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Pędzlem, Front Maliną i aplikacją likwidują bazgroły

Akcja Front Malina, aplikacja do zgłaszania aktów wandalizmu oraz nowy projekt rewitalizacji Azorów to najważniejsze nowości w walce Pogromców Bazgrołów z bohomazami w Krakowie. O nowych inicjatywach opowiadał Waldemar Domański podczas czwartkowego (18 czerwca) posiedzenia Zespołu ds. Ograniczenia Bazgrołów w Krakowie.

W spotkaniu wzięli udział m.in. Grzegorz Dyrkacz, Członek Zarządu MPK i Dyrektor ds. Zarządzania Przewozami, który przedstawił prezentację dotyczącą zniszczeń i kosztów naprawy szkód wyrządzonych przez wandali w komunikacyjnej miejskiej oraz nowy Komendant Policji w Krakowie – Inspektor Janusz Barcik, który zaprezentował stanowisko krakowskich stróżów prawa w sprawie wandali ze sprayami.

O swojej działalności w walce z nielegalnym graffiti opowiedzieli także przedstawiciele straży miejskiej. Funkcjonariusze oficjalnie zaprezentowali aplikację do zgłaszania aktów wandalizmu, która działa od 12 czerwca pod adresem http://bazgroly.krakow.pl/. Zarówno strażnicy miejscy, jak i Pogromcy Bazgrołów mają nadzieję, że dzięki tej funkcjonalności jeszcze skuteczniej uda im się walczyć z bohomazami w Krakowie. Do zgłaszania nielegalnych bazgrołów zachęca hasło „Nie bądź łoś i zgłoś!”.

Na koniec spotkania, Waldemar Domański, przewodniczący Zespołu ds. Ograniczenia Bazgrołów w Krakowie, podsumował ostatnie dokonania Pogromców Bazgrołów. – Bardzo się cieszymy, że idea Pogromców zatacza coraz szersze kręgi, o czym świadczy udział w projekcie wielu firm oraz instytucji – powiedział Waldemar Domański.

Przewodniczący Pogromców dodał również, że ostatnio do Zespołu dołączyła firma Mercator Medical S.A, której przedstawiciele działają na terenie osiedla Azory, zamalowując szpetne napisy pojawiające się na terenie ich małej ojczyzny. Prezes tej firmy postanowił włączyć się w poprawę wizerunku swojego najbliższego otoczenia i zaproponował Projekt Rewitalizacji osiedla Azory w kwadracie Palacha – Jałowcowa – Makowskiego. 

– Projekt jest wieloobszarowy, obejmuje kwestie poprawy bezpieczeństwa, wzmocnienie poczucia lokalnego patriotyzmu, gospodarstwa i aktywizacji mieszkańców, poprzez inicjatywy,  takie jak Aleja Murali ku czci Żołnierzy Wyklętych, Patrole Obywatelskie, czy Bezpieczny Azorzanin – opowiada Przemek Szczerbiński, zaangażowany w akcję Pogromców Bazgrołów.

Nowością w walce z bohomazami jest także najnowsza akcja Pogromców Bazgrołów – Front Malina, której głównym celem jest zmotywowanie prywatnych właścicieli nieruchomości do usuwania szpecących i wulgarnych napisów z zarządzanych przez nich budynków. Zachętą do złapania za pędzel ma być właśnie Front Malina.

Waldemar Domański, przewodniczący Zespołu Zadaniowego ds. Ograniczenia Bazgrołów w Krakowie, wspólnie ze Strażą Miejską zwrócili się do właścicieli prywatnych nieruchomości z ofertą przekazania farb potrzebnych do zamalowania nielegalnego graffiti.

– Głęboko wierzymy, że właściciele oszpeconych budynków z radością przyjmą naszą ofertę i przyłączą się do akcji Pogromców Bazgrołów. Troska o dobry wizerunek naszego miasta, szczególnie w kontekście zbliżających się Światowych Dni Młodzieży oraz sezonu turystycznego powinna być naszych wspólnym celem – podkreśla Waldemar Domański.

Jednocześnie Pogromcy Bazgrołów zachęcają też wszystkich mieszkańców Krakowa do nadsyłania zdjęć budynków oszpeconych wulgarnymi i obraźliwymi bohomazami, które wezmą udział w konkursie na Front Malinę. Każdego miesiąca Pogromcy będą nominować pięć takich budynków.

– Mamy nadzieję, że w ten sposób będziemy mogli skutecznie dotrzeć z ofertą pomocy do właścicieli zdewastowanych obiektów. Front Malina i kilogram cytryn dla najbardziej oszpeconego budynku mają być motywacją do rozprawienia się z paskudnymi bazgrołami – tłumaczy Waldemar Domański.  

Zgłoszenia można nadsyłać na adres pogromcybazgrolow@gmail.com lub http://bazgroly.krakow.pl/

pokaż metkę
Autor: KATARZYNA KRASOŃ
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2015-06-18
Data aktualizacji: 2015-06-19
Powrót

Zobacz także

Znajdź